Ta herbatka to „minidetoks” – oczyści wątrobę i doda blasku skórze. Wsyp łyżeczkę do filiżanki i pij raz dziennie

Monika Góralska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wygląda jak chwast, ale ma wiele cennych dla zdrowia właściwości. Herbatka z jego nasion oczyści wątrobę i skórę z toksyn. Dzięki temu wesprze trawienie i zniweluje zmiany trądzikowe. Dodatkowo pomoże regulować poziom cholesterolu i cukru we krwi. Wypróbuj prosty przepis na herbatkę z ostropestu. Pij codziennie, a twoja skóra odzyska blask.

Spis treści

Na co pomaga herbata z ostropestu plamistego? 

Ostropest plamisty (Silybum marianum) to gatunek rośliny jednorocznej należący do rodziny astrowatych (z łac. Asteraceae). Z wyglądu bardzo przypomina on zwykły oset, a tak właściwie ostrożeń polny, który należy do tej samej rodziny. Ostropest posiada nasiona, które wykazują szereg właściwości prozdrowotnych. Zawierają one spore ilości zdrowych tłuszczów i błonnika. Głównym składnikiem czynnym nasion ostropestu jest jednak antyoksydacyjna, przeciwzapalna i przeciwwirusowa sylimaryna. Jest to związek flawonolignanów o działaniu chroniącym wątrobę przed toksynami.

Herbatka z ostropestu oczyści wątrobę i cerę. Wspomaga trawienie i niweluje zmiany trądzikowe.
Herbatka z ostropestu oczyści wątrobę i cerę. Wspomaga trawienie i niweluje zmiany trądzikowe. pvproductions/freepik.com

Z badań wynika, że dzięki zawartości sylimaryny ostropest zmniejsza uszkodzenia wątroby spowodowane przez wolne rodniki, które powstają, gdy wątroba metabolizuje substancje toksyczne. Zmniejsza on stan zapalny i regeneruje miąższ wątroby. Działa też żółciopędnie, obniża poziom złego cholesterolu LDL oraz poziom glukozy we krwi.

Kiedy pić herbatę z ostropestu plamistego? 

Szczególnie zalecana jest ona osobom chorującym na alkoholową chorobę wątroby, niealkoholową stłuszczeniową chorobę wątroby, zapalenie wątroby, a nawet raka wątroby. Ze względu na swoje właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne i antybakteryjne ostropest plamisty może być również przydatnym suplementem dla osób cierpiących na trądzik. Oczyszcza on cerę i likwiduje zmiany skórne. Herbatkę można stosować także doraźnie przy niestrawności po zjedzeniu pokarmów ciężkostrawnych.

Ekspertka ds. zdrowia Jennifer Temple, która jest certyfikowanym praktykiem medycyny ajurwedyjskiej oraz zajmuje się medycyną holistyczną i naturalną na swoim TikToku zamieściła filmik na temat detoksykującej herbatki z ostropestu. Tik Tokerka, która ma 566 tys. obserwujących podała krótki i prosty przepis na napój działający jak „minidetoks”, który oczyści wątrobę i doda blasku skórze.

– Pij jedną filiżankę codziennie przez tydzień, aby oczyścić wątrobę, dodać sobie energii i zredukować toksyny w organizmie – coś w rodzaju minidetoksu. Pij raz dziennie – i nie zdziw się, jeśli zauważysz, że Twoja skóra jest o wiele bardziej promienna i wygląda zdrowiej po tygodniu.

Jak pić herbatkę z ostropestu? Wypróbuj bardzo prosty przepis

Oczyszczającą herbatkę z ostropestu zrobisz w bardzo łatwy sposób z zaledwie 2 składników:

  • 1 łyżeczka ostropestu mielonego lub w ziarnach,

  • 250 ml wrzącej wody.

Jak zrobić i pić herbatkę z ostropestu?

  1. Ostropest zalej wrzącą wodą.

  2. Parz pod przykryciem 15-20 minut w przypadku ostropestu mielonego, a ok. 30 minut w postaci całych ziaren.

  3. Pij 1 raz dziennie przez tydzień, żeby wykonać łagodny i naturalny minidetoks organizmu.

Kto nie powinien pić ostropestu plamistego? 

Ostropest plamisty i herbatka z ostropestu nie są zalecane:

  • dzieciom do lat 12,

  • kobietom w ciąży,

  • matkom karmiącym,

  • osobom w podeszłym wieku.

Ostropest zwiększa wydzielanie żółci, dlatego nie mogą go stosować osoby z niedrożnością kanalików żółciowych. Ostropestu nie zaleca się też łączyć z lekami takimi jak metronidazol czy indinawir.

Polecjaka Google News - Strona Zdrowia

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia