Zioła na dnę moczanową. Sięgnij po napary łagodzące sztywność i bolesność stawów. Sprawdź, które herbatki są na obniżenie kwasu moczowego

Agata Siemiaszko
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Dna moczanowa dotyka blisko 400 tysięcy osób w Polsce. Jej wczesne objawy mogą być trudne do zidentyfikowania. Najczęściej występujące symptomy to obrzęki, problemy ze snem, gorączka i dreszcze. Jak można leczyć tę chorobę? Przede wszystkim zaleca się dietę, która pomaga obniżyć poziom kwasu moczowego we krwi. Dodatkowo, warto rozważyć stosowanie naparów ziołowych, które mogą pomóc w łagodzeniu objawów dny moczanowej.

Spis treści

Zioła na dnę moczanową. Co pić na obniżenie kwasu moczowego?

Jak w naturalny sposób obniżyć stężenie kwasu moczowego we krwi? Te napary wspierają leczenie artretyzmu. Sprawdź, które lecznicze rośliny warto mieć w ziołowej domowej apteczce.

Zobacz w naszej galerii, które zioła wspierają leczenie dny moczanowej.

Czym jest artretyzm? Czynniki ryzyka rozwoju dny moczanowej

Dna moczanowa, inaczej nazywana podagrą lub artretyzmem to schorzenie, które polega na odkładaniu się kryształów moczanowych w ścięgnach, stawach, więzadłach, a nawet w kręgosłupie i nerkach. Szacuje się, że w Polsce choruje na nią ponad 400 tys. osób, z czego dotyka ona głównie mężczyzn po 60. roku życia. Podagrę rozpoznaje się, gdy stężenie moczanów we krwi jest wyższe niż 7,0 mg/dl.

Zobacz też: Cierpisz na podagrę? Unikaj produktów, które obfitują w kwas moczowy

Czynnikami ryzyka rozwoju artretyzmu jest przede wszystkim wiek i płeć męska, ale również nadużywanie leków moczopędnych i aspiryny oraz spożywanie znacznych ilości alkoholu. Dodatkowo choroba częściej dotyka osoby stosujące dietę bogatą w puryny, czyli obfitującą w:

  • mięso i podroby,
  • tłuste ryby morskie,
  • smalec, słoninę,
  • kawę, kakao,
  • soję,
  • niektóre warzywa – rabarbar, szpinak, szczaw, paprykę, brokuły, kalafior, brukselkę i kukurydzę.

Jakie są objawy dny moczanowej?

Dna moczanowa często przebiega bezobjawowo, a pierwsze wyraźne symptomy mogą świadczyć już o zaawansowanym stadium choroby. U pacjentów z podagrą często pojawiają się:

  • ból i powiększenie obwodu kciuka lub dużego palca u stopy,
  • ból stawów podczas chodzenia,
  • obrzęki stóp,
  • problemy z zasypianiem i budzenie się w nocy,
  • gorączka i dreszcze,
  • zmiana zabarwienia skóry,
  • ból kolan,
  • ból kręgosłupa.

Sprawdź również: Na dnę moczanową, nadciśnienie i trawienie. Nie musisz czekać do wakacji. Kwiatową nalewkę zrobisz już teraz

Polecjaka Google News - Strona Zdrowia
Dodaj firmę
Logo firmy Narodowy Fundusz Zdrowia Centrala
Warszawa, ul. Rakowiecka 26/30
Reklama

Uzupełnij domową apteczkę

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

h
haniaaaa
Wypróbuj to na zapalenie stawów! Dodaj łyżeczkę witaminy C (ja biorę kwas askorbinowy w proszku) do pół szklanki wody, dodaj pół łyżeczki sody oczyszczonej i pokruszoną kapsułkę MSM czyli siarkę . Dobrze wymieszaj. Pij, aż objawy związane z podagrą znikną (czasami trwa to nawet wiele miesięcy ale warto bo działa). Dowiedziałem się o tej metodzie nie od lekarza, ale od mojej [wulgaryzm]ki, która jest chemikiem i była w stanie skutecznie się leczyć tym o czym tu pisze ! Biorę również 6 kropli 10% oleju CBD o działaniu przeciwzapalnym pod język co 5 godzin (przez 2 miesiące) i robię napar z liści laurowych i piję trochę każdego dnia małymi łykami. Kupiłem wszystko w Konopnej Farmacji w Poznaniu, ale można to wszystko łatwo kupić online u ich na sklepie !
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia