Spis treści
Kawa z bananem to witaminowy koktajl na dzień dobry. Jak zrobić bananową kawę?
Kawa z bananem to nie tylko smaczny pobudzający napój, ale też świetny sposób na dodanie sobie energii z rana, a także przed lub po treningu. Taka kawa jest bardzo odżywcza, banan jest także źródłem potasu, który wzmacnia mięśnie, także mięsień sercowy i reguluje ciśnienie krwi. Kawa z dodatkiem banana będzie odżywcza i sycąca, dzięki czemu nie będziesz mieć ochoty na podjadanie dodatkowych przekąsek w ciągu dnia, co zdecydowanie ułatwi zgubienie paru zbędnych kilogramów. Nie dość więc, że możesz ją pić, będąc na diecie — to jeszcze ułatwia ona odchudzanie.
Do kawy bananowej zrobionej według przepisu poniżej możesz też dodać 3 łyżki surowych lub przegotowanych na wodzie płatków owsianych i wszystko razem zblendować. W taki sposób uzyskasz treściwe i sycące śniadanie. Do przygotowania kawy z bananem będziesz potrzebować następujących składników:
zaparzona kawa espresso,
1 duży banan,
200 ml mleka,
2 łyżeczki cukru, słodzika lub miodu.
Jak zrobić bananową kawę?
Banana wrzuć do blendera, dodaj cukier, miód lub słodzik i zblenduj na gładką masę.
Do masy dodaj mleko i ponownie zblenduj.
Zaparz kawę espresso.
Do szklanki z kawą wlej bananową masę. Możesz ozdobić wierzch szczyptą cynamonu.
Kawa chroni serce i obniża ciśnienie krwi. Zobacz, ile filiżanek kawy pić dziennie
Kawa wpływa korzystnie na pracę serca i układu krążenia, okazuje się także, że może ona obniżyć ciśnienie krwi. Naukowcy z Włoch udowodnili w swoim badaniu, że spożywanie określonych ilości kawy regul...
Czy kawa i banan to dobre połączenie? Wypróbuj jej właściwości zdrowotne
Banan (Musa) to tropikalny owoc drzewa bananowego, najczęściej bananowca zwyczajnego (Musa paradisiaca). Banany rosną w strefie międzyzwrotnikowej – w Afryce, Ameryce Południowej i Północnej, w Azji i krajach Pacyfiku.
Banan ma sporo kalorii – w 100 g owocu znajduje się 89 kcal. Jednak nie są to puste kalorie, bo owoce te dostarczają duże ilości składników odżywczych oraz błonnika, a także są lekkostrawne. W ich składzie znajdziesz witaminy z grupy B i witaminę C, a także duże ilości potasu i magnezu oraz oraz niewielkie ilości fosforu, wapnia i żelaza. Dzięki temu jeden banan zapewnia dużą dawkę energii oraz uczucie sytości na dłużej, co wspomaga odchudzanie.
Banan pozytywnie wpływa na działanie układu pokarmowego, łagodzi wzdęcia i niestrawność, rozluźnia mięśnie gładkie brzucha dzięki czemu łagodzi bóle brzucha. Pozytywnie wpływa też na działanie wątroby, a także obniża poziom cholesterolu i glukozy we krwi również u cukrzyków. Banany są też wskazane w diecie osób chorujących na wrzody żołądka, ponieważ zwiększają one wydzielanie śluzu chroniącego śluzówkę żołądka i przewodu pokarmowego przed działaniem kwasów. Banany pomogą też uporać się z biegunką, ponieważ zawarte w nich pektyny mają działanie żelujące i lekko zapierające.
Banany są też źródłem potasu, który jest elektrolitem odpowiadającym razem z magnezem za regulację gospodarki wodno-elektrolitowej, korzystnie wpływa też na działanie mięśni serca oraz reguluje ciśnienie krwi.
Zawarta w bananach witamina C jest silnym antyoksydantem. Zwalcza wolne rodniki, dzięki czemu opóźnia procesy starzenia, wpływa na zdrowy i młody wygląd skóry. Pomagają też zwiększyć produkcję białych krwinek, które są strażnikami odporności i zwalczają patogeny w czasie infekcji. Kawę z bananem warto więc pić w czasie przeziębienia czy grypy, ale także w czasie odchudzania, treningu, mały głód i poranne pobudzenie.
Kawa z masłem na odchudzanie! Poznaj właściwości bulletproof coffee
Kawa pobudza, dodaje energii i przyspiesza trawienie, dzięki czemu pomaga w odchudzaniu. Wpływa też na kondycję skóry oraz odmładza. Można do niej stosować różne dodatki, ale co to za pomysł, żeby dod...