Przesilenie wiosenne sprawia, że czujesz się zmęczony? Wypróbuj te zioła i poczuj różnicę. Te rośliny to naturalny zastrzyk energii

Agata Siemiaszko
Do jadłospisu warto dodać napary z roślin, które w łagodny sposób dodają energii i poprawiają samopoczucie. Dowiedz się z kolejnych slajdów, po które preparaty warto sięgać.
Do jadłospisu warto dodać napary z roślin, które w łagodny sposób dodają energii i poprawiają samopoczucie. Dowiedz się z kolejnych slajdów, po które preparaty warto sięgać. Pheelings Media / GettyImages
Zmęczenie, senność, ból głowy i spadek energii? To mogą być objawy przesilenia wiosennego. Czy da się im zapobiec? Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią dietę oraz umiarkowaną aktywność fizyczną. Warto również wprowadzić do jadłospisu napary z roślin, które w naturalny sposób dodadzą energii oraz poprawią koncentrację. Sprawdź, o jakich ziołach mowa.

Spis treści

Zioła, które dodają energii i wspierają walkę z przesileniem wiosennym

Objawy, które przypisujemy tzw. przesileniu wiosennemu, mogą utrzymywać się nawet kilka tygodni. Dlatego warto w naturalny sposób wspomagać funkcjonowanie organizmu.

Jak w łagodny sposób zmniejszyć dolegliwości związane z przesileniem wiosennym i dodać sobie energii? Wypróbuj napary z tych roślin i ciesz się lepszym samopoczuciem!

Jakie są objawy przesilenia wiosennego?

Każda z pór roku charakteryzuje się innymi warunkami atmosferycznymi, a nagła ich zmiana może znacząco wpływać na funkcjonowanie organizmu. Kogo najczęściej dotyczą objawy przesilenia? Przede wszystkim są to meteopaci, czyli osoby nadwrażliwe na zmiany ciśnienia i temperatury powietrza.

Szacuje się, że objawy przesilenia mogą dotyczyć nawet 60 proc. Europejczyków. Wśród najczęściej występujących objawów przesilenia wiosennego można wymienić:

  • zmęczenie,
  • senność,
  • ból głowy,
  • rozdrażnienie,
  • niechęć do podejmowania aktywności fizycznej.

Jak sobie radzić z objawami przesilenia? Przede wszystkim należy starać się myśleć pozytywnie i korzystać z pierwszych promieni słońca. Warto również podejmować aktywność fizyczną na powietrzu, ponieważ pod wpływem światła słonecznego w naszej skórze wytwarza się witamina D3 (cholekalcyferol), której odpowiednia ilość w organizmie wspiera układ nerwowy. W wielu badaniach naukowych udowodniono, że jej zbyt niski poziom we krwi może zwiększać ryzyko rozwoju depresji.

Podczas tzw. przesilenia wiosennego należy także zadbać o zbilansowaną dietę, która będzie źródłem witamin oraz składników mineralnych. Szczególnie polecanymi produktami są świeże warzywa i owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe oraz tłuste ryby morskie.

Zdrowie i odporność przez cały rok

Materiały promocyjne partnera
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia