Przesilenie wiosenne sprawia, że czujesz się zmęczony?...

Przesilenie wiosenne sprawia, że czujesz się zmęczony? Wypróbuj te zioła i poczuj różnicę. Te rośliny to naturalny zastrzyk energii

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Strona Zdrowia

Do jadłospisu warto dodać napary z roślin, które w łagodny sposób dodają energii i poprawiają samopoczucie. Dowiedz się z kolejnych slajdów, po które
1/6
przejdź do galerii

Do jadłospisu warto dodać napary z roślin, które w łagodny sposób dodają energii i poprawiają samopoczucie. Dowiedz się z kolejnych slajdów, po które preparaty warto sięgać.

Przesuwaj zdjęcia w prawo, naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
©Zmaster/gettyimages

Przesilenie wiosenne to zespół objawów, który wielu osobom zaczyna dokuczać zaraz po pojawieniu się pierwszych oznak wiosny. W tym okresie często skarżymy się na różne dolegliwości, takie jak: zmęczenie, senność, ból głowy i spadek energii. Czy da się temu zapobiec? Przede wszystkim należy zadbać o zbilansowana dietę oraz umiarkowaną aktywność fizyczną. Warto również wprowadzić do jadłospisu napary z roślin, które w naturalny sposób dodadzą energii oraz poprawią koncentrację. Sprawdź, o jakich ziołach mowa.

Jakie są objawy przesilenia wiosennego?Każda z pór roku charakteryzuje się innymi warunkami atmosferycznymi, a nagła ich zmiana może znacząco wpływać na funkcjonowanie organizmu. Kogo najczęściej dotyczą objawy przesilenia? Przede wszystkim są to meteopaci, czyli osoby nadwrażliwe na zmiany ciśnienia i temperatury powietrza.

Szacuje się, że objawy przesilenia mogą dotyczyć nawet 60 proc. Europejczyków.

Wśród najczęściej występujących objawów przesilenia wiosennego można wymienić:
  • zmęczenie,
  • senność,
  • ból głowy,
  • rozdrażnienie,
  • niechęć do podejmowania aktywności fizycznej.


Jak sobie radzić z objawami przesilenia?
Przede wszystkim należy starać się myśleć pozytywnie i korzystać z pierwszych promieni słońca. Warto również podejmować aktywność fizyczną na powietrzu, ponieważ pod wpływem światła słonecznego w naszej skórze wytwarza się witamina D3 (cholekalcyferol), której odpowiednia ilość w organizmie wspiera układ nerwowy. W wielu badaniach naukowych udowodniono, że jej zbyt niski poziom we krwi może zwiększać ryzyko rozwoju depresji.

Podczas tzw. przesilenia wiosennego należy także zadbać o zbilansowaną dietę, która będzie źródłem witamin oraz składników mineralnych. Szczególnie polecanymi produktami są świeże warzywa i owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe oraz tłuste ryby morskie.


Zioła, które dodają energii i wspierają walkę z przesileniem wiosennym


Objawy, które przypisujemy tzw. przesileniu wiosennemu, mogą utrzymywać się nawet kilka tygodni. Dlatego warto w naturalny sposób wspomagać funkcjonowanie organizmu.

Jak w łagodny sposób zmniejszyć dolegliwości związane z przesileniem wiosennym i dodać sobie energii? Wypróbuj napary z tych roślin i ciesz się lepszym samopoczuciem!

Te zioła wspierają walkę z przesileniem wiosennym!


Zobacz galerię

Komentarze

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Quizy zdrowotne

Wideo