W skrócie
Koktajl z awokado zyskuje aksamitną konsystencję, która przybliża go do gęstszego smoothie. Awokado ma neutralny smak, dzięki czemu można dodawać naturalnie słodkie składniki. W tym przepisie tę rolę odgrywają kawałki oczyszczonego i pokrojonego ananasa, mandarynki i banan. Podpowiadamy, jak zrobić pożywny koktajl z awokado.
Koktajl z awokado – przepis na sycące drugie śniadanie
Liczba porcji: dla 3 osób.
Czas przygotowania: 5 minut.
Stopień trudności: łatwy.
Składniki:
Jak zrobić koktajl z awokado?
Składniki:
- Dojrzałe awokado należy przekroić na pół, usunąć ze środka pestkę, wyjąć miąższ i umieścić go w blenderze kielichowym.
- Następnie należy dołożyć obranego banana, oczyszczonego ananasa i dwie mandarynki.
- Do owoców należy dolać wodę, sok z cytryny i dorzucić kilka listków bazylii.
- Blender kielichowy należy zamknąć i zmiksować do momentu uzyskania gładkiej konsystencji.
- Gotowy koktajl z awokado należy przelać do trzech szklanek. Koktajl można ozdobić listkami bazylii.
Pożywne dodatki
Do takiego koktajlu można dodawać także namoczone daktyle, ugotowaną kaszę jaglaną albo kawałki jabłka. Znakomicie sprawdzają się także zmielone nasiona siemienia lnianego i kawałki mango. Do koktajlu z awokado sprawdzają się też niemal wszystkie zielone owoce i warzywa. Szczególnie polecamy mieszać je z liśćmi świeżego szpinaku, jarmużu oraz z kiwi lub gruszką.
Zobacz także: Koktajle z jarmużu na śniadanie. Przepis na wzmacniający napój. Zobacz sposób na zdrową przekąskę
Napoje roślinne do koktajlu
Do sycącego koktajlu z awokado, zamiast wody można dolewać także tzw. mleko roślinne. Szczególnie polecamy napój owsiany. Będzie też znakomicie pasować, jeżeli do koktajlu użyjemy ugotowanych płatków owsianych. Do koktajlu świetnie pasuje też napój migdałowy. Dzięki temu można zyskać szybkie i zdrowe śniadanie pełne witamin i błonnika.
Przepisy z awokado
Awokado jest znakomitą bazą do wielu dań. W kuchni meksykańskiej popularna jest pasta z awokado, czyli guacamole. Osoby ceniące sobie zdrowe przekąski mogą zrobić pyszną pastę jajeczną z awokado. Ważne, aby w tym przypadku zrezygnować z użycia majonezu. Dzięki temu obniży się kaloryczność smarowidła z awokado. Rozgniecione awokado można dodać także do kaszy jaglanej, w formie jaglanki przygotowanej na słodko na śniadanie. Mamy nadzieję, że te sposoby zainspirują was do włączenia tego owocu do swojego menu.
Zobacz także inne tematy kulinarne ze Strony Kuchni: