Domowy fast food w wersji FIT – to prostsze i smaczniejsze...

Domowy fast food w wersji FIT – to prostsze i smaczniejsze niż myślisz! Sprawdź pomysły na zdrowe dania, które zastąpią śmieciowe jedzenie

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Strona Zdrowia

Domowy fast food w wersji FIT – 10 pomysłów na zdrowe i lekkie dania
zdrowy fast food. Jak zamienić ulubione przekąski na zdrowe i wartościowe dania?
1/11

Przejdź do
galerii zdjęć

©https://www.gettyimages.com/vaaseenaa

Fast food w wersji fit? To możliwe, a do tego naprawdę smakowite. Fast food to niemal synonim szkodliwego jedzenia – co wcale nie znaczy, że w zdrowej diecie nie może pojawić się pizza, kebab czy burger. Ulubione dania można przygotować w wersji lżejszej i pełnej cennych składników. Zobacz pomysły na domowy, zdrowy fast food, który można jeść bez wyrzutów sumienia nawet na co dzień!

Domowy fast food – jak zrobić ulubione dania w wersji fit? To prostsze niż myślisz!Dlaczego warto zrezygnować z typowych „szybkich dań”? Nie bez powodu są nazywane śmieciowym jedzeniem. Oprócz setek kalorii z niezdrowych tłuszczów i cukrów wprowadzają do diety szereg szkodliwych związków (m.in. dodatków do żywności, nadmiaru sodu, chemicznie zmienionych tłuszczów, substancji powstałych podczas przetwarzania czy składników opakowań), a tych odżywczych czy smakowych jest w nich bardzo niewiele.

Szybkie dania są nie tylko ubogie w witaminy, związki mineralne i antyoksydanty, ale również w błonnik, dobre tłuszcze i białko.

Fast food w wersji FIT – to możliwe! Pomysły na smaczne i zdrowe posiłkiProponujemy lepsze wersje ulubionych klasyków, które oprócz cennych składników odżywczych i prozdrowotnych związków oferują też bogactwo smaku. Sprawdź 10 pomysłów na zdrowy fast food! Wśród nich znajdziesz m.in.:
  • sajgonki,
  • pizzę warzywną,
  • nuggetsy z pieczarek.


Zobacz także: Otyłość jest szkodliwa dla mózgu dziecka. Może zaburzać pamięć i nie tylko. Zobacz, jak dodatkowe kilogramy wpływają na działanie mózgu

Więcej przepisów i ciekawostek dotyczących tego, jak przygotować fas food w zdrowszej wersji znajdziesz w galerii.

Zobacz galerię

Komentarze

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Quizy zdrowotne

Wideo