Piwo bezalkoholowe zdobywa rynek. O jego rosnącej popularności świadczą nowe produkty, których wciąż przybywa na sklepowych półkach. Choć oferta „zerówek” i „połówek” (część napojów zawiera do 0,5 proc. alkoholu) jest ogromna, to nie bez problemu przychodzi znalezienie rodzajów piwa bezalkoholowego o naturalnym składzie i smaku.
Spis treści
Jak się robi piwo bezalkoholowe?
Piwo bezalkoholowe, podobnie jak to z procentami, wytwarzane jest z wody, słodu jęczmiennego (lub pszennego) oraz chmielu, a następnie poddawane fermentacji alkoholowej z użyciem konkretnych szczepów drożdży piwowarskich.
Skomplikowany proces fermentacji zostaje jednak przerwany tuż przed wytworzeniem alkoholu, co pozwala zachować wszystkie walory smakowe, aromatyczne oraz odżywcze, jakie występują w odpowiednikach zawierających alkohol.
W Polsce piwem bezalkoholowym nazywany jest napój o zawartości alkoholu nie większej niż 0,5 proc. Dlatego na sklepowych półkach można znaleźć zarówno piwa bezalkoholowe 0,0 proc., jak i te z nieznaczną zawartością alkoholu, lecz nadal niższą niż wynosi limit.