Ta herbata większości osób pomaga na trawienie, ale niektórym może zaszkodzić. Kto nie może pić herbaty miętowej?

Monika Góralska
Kto nie może pić herbaty miętowej? Jest smaczna i orzeźwiająca, ale tym osobom może zaszkodzić.
Kto nie może pić herbaty miętowej? Jest smaczna i orzeźwiająca, ale tym osobom może zaszkodzić. YelenaYemchuk/gettyimages.com
Jest smaczna i orzeźwiająca, łagodzi ból brzucha, niestrawność i wzdęcia. Herbata z mięty jest lubiana i dobrze tolerowana przez większość osób. Jednak niektórzy nie powinni jej spożywać, ponieważ może im zaszkodzić. U tych osób może ona wywołać nieprzyjemne objawy lub nasilić symptomy choroby.

Spis treści

Jak działa i na co pomaga herbata z mięty?

Herbata miętowa to najpopularniejsza forma, w jakiej stosuje się to zioło. Mięta to rodzaj rośliny z rodziny jasnotowatych, do którego należą nawet 24 gatunki ( w zależności od klasyfikacji). Najpowszechniejsze i stosowane do przygotowania herbatki miętowej są 3 gatunki: mięta długolistna (łac. Mentha longifolia), mięta pieprzowa (Mentha piperita) i mięta zielona (Mentha spicata).

Te osoby nie powinny pić herbaty miętowej. Może im poważnie zaszkodzić!

Miętę do przygotowania herbatki stosuje się w postaci suszonej lub świeżej. Wystarczy zalać listki lub całe ziele wrzącą wodą i pozostawić na 6-10 minut. Mięta zawiera olejek miętowy w tym mentol, kwas askorbinowy (witaminę C), karoten, rutynę, apigeninę, betainę, kwas oleanowy i ursulowy.

Sprawdź również: Najlepszy syrop z mięty z przepisu mojej mamy. Pyszny i orzeźwiający. Sprawdzi się na niestrawność, ból brzucha i zaparcia

Herbata miętowa wykazuje właściwości rozkurczowe, przeciwbólowe, antybakteryjne, uspokajające, żółciopędne, usprawnia pracę jelit i wątroby. Herbata z mięty pomaga przede wszystkim na dolegliwości ze strony układu pokarmowego takie jak:

  • bóle brzucha,
  • bolesne miesiączki,
  • niestrawność,
  • zatrucia pokarmowe,
  • wzdęcia,
  • nudności i wymioty.

Kto nie może pić herbaty miętowej?

Orzeźwiający smak i zapach herbaty miętowej odświeża, rozluźnia i uspokaja. Miętę stosuje się w ziołolecznictwie i w kuchni. Chętnie dodajemy ją do potraw i napojów takich jak lemoniada, lody, ciasta, sorbety, koktajle. Herbata miętowa jest dobrze tolerowana przez większość osób, ale niektórzy nie powinni po nią sięgać.

Kto nie może pić herbaty miętowej? Tym osobom może zaszkodzić

Polecjaka Google News - Strona Zdrowia

Uzupełnij domową apteczkę

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy opracowali lek na śmiertelną chorobę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia