Co pić, żeby się rozgrzać? 5 pysznych napojów, które pomogą ci się rozgrzać tej zimy. Zobacz, czego do picia należy unikać na mrozie

Marta Siesicka-Osiak
Wideo
od 16 lat
Zastanawiasz się, co pić gdy jest zimno? Podpowiedzi znajdziesz na kolejnych zdjęciach. OKrasyuk/GettyImages
Gdy za oknem panuje nieprzyjemna, zimowa aura szukamy sposobu na to, żeby rozgrzać organizm od środka. Po powrocie domu wskakujemy do wanny pełnej ciepłej wody i sięgamy po szklankę gorącej herbaty. Ale są skuteczniejsze sposoby, aby się ocieplić! Podpowiadamy, co najbardziej rozgrzewa.

Spis treści

Zastanawiasz się, co pić gdy jest zimno? Podpowiedzi znajdziesz na kolejnych zdjęciach.
Zastanawiasz się, co pić gdy jest zimno? Podpowiedzi znajdziesz na kolejnych zdjęciach. OKrasyuk/GettyImages

Jak rozgrzać organizm od środka?

Na czele napojów, po które sięgamy, gdy zamarzniemy jest nam zimno, jest oczywiście gorąca herbata. Pijemy ją w wersji klasycznej lub zimowej, z dodatkiem korzennych przypraw, imbiru i cytrusów. Tak doprawiona skutecznie pomaga podnieść temperaturę wyziębionego ciała i może pomóc w zapobiegnięciu przeziębieniu.

Aby się rozgrzać można wybrać również inne, równie smaczne napoje. W większości przypadków kluczowe są dodane do nich przyprawy. Zajrzyj do naszej galerii, i zobacz, co pić na rozgrzanie organizmu.

Jeśli wieczorem masz ochotę na wypicie szklaneczki grzanego wina lub piwa, możesz przygotować je na bazie trunku bezalkoholowego. Zachowa wszystkie walory zdrowotne i smakowe, a nie dostarczy do organizmu zbędnych procentów.

Czego nie należy pić na mrozie?

Zima to czas, kiedy powinniśmy być szczególnie ostrożni, pijąc alkohol. Picie go na mrozie może prowadzić do wielu poważnych konsekwencji. Po pierwsze daje złudne wrażenie, że jest nam po nim cieplej, choć faktycznie prowadzi do utraty ciepła i obniżenia całkowitej temperatury ciała. Ponadto może wpłynąć na prawidłową ocenę sytuacji, co może prowadzić do hipotermii z powodu zbyt lekkiego ubioru czy zbyt długiego przebywania na mrozie.

Zimą należy także unikać picia zimnych napojów – z lodówki czy podawanych z kostkami lodu, ponieważ w naszych gardłach dochodzi wtedy do obkurczenia naczyń krwionośnych. Sprawia to, że zmniejsza się przepływ krwi, a tym samym spada liczba komórek odpornościowych obecnych w danym obszarze. Otwiera to wirusom i bakteriom drogę do ataku.

Zdrowie całej rodziny pod kontrolą

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

e
emi
Zimą sięgam po rozgrzewające herbaty Basilur z serii pink tea. Dostałam całą kolekcję w prezencie od koleżanki z pracy i stała się moim ulubionym zimowym napojem :)
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia