Spis treści
TOP 7 nalewek owocowych. Te nalewki robimy najczęściej latem i jesienią
Lato i wczesna jesień to czas, kiedy korzystając z pełni sezonu, najczęściej nastawiamy nalewki owocowe. Większość z nich potrzebuje ok. pół roku, aby nabrać pełni smaku i właściwości. Zimą mija właśnie tych sześć miesięcy. Można więc rozpocząć degustację nastawionych w ubiegłym roku trunków. Warto po nie sięgnąć właśnie teraz, ale nie tylko ze względu na walory smakowe, ale przede wszystkim z uwagi na właściwości zdrowotne.
Większość nalewek owocowych jest świetnym źródłem witaminy C, dzięki czemu wspierają organizm w trudnym okresie infekcyjnym i pomagają w obronie przed wirusami. Część działa przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie, dlatego można stosować je pomocniczo w czasie przeziębienia i grypy.
Zobacz, jakie nalewki owocowe najchętniej robią Polacy i jak mogą one wpłynąć na nasz organizm.
Dlaczego nalewki z owoców są zdrowe?
Nalewki owocowe, to jeden z najczęściej nastawianych trunków w naszym kraju. Dlaczego są one zdrowe? Ponieważ alkohol użyty do ich przygotowania działa wzmacniająco na zawarte w owocach przeciwutleniacze oraz wspiera wyodrębnianie z nich innych istotnych dla organizmu związków.
Nalewki pite w umiarkowanych ilościach mogą wykazywać prozdrowotne działanie. Jednak należy pamiętać, że z ich spożywania zdecydowanie powinny zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące, dzieci i młodzież oraz osoby z chorobą alkoholową i alergią na poszczególne składniki trunku.