Jak zregenerować wątrobę? Sięgaj po te produkty! Na pewno masz je w domu i nie wiesz, że wspomagają przeciążoną wątrobę!

Anna Rokicka-Żuk
Zaburzenia trawienia, ciągłe zmęczenia czy opuchlizna ciała to często sygnały o niedomaganiu wątroby. Współczesny styl życia wyjątkowo jej nie sprzyja, a odbiciem złego stanu tego narządu są też inne uciążliwe objawy, w tym powiększenie obwodu brzucha oraz jego tkliwość, a nawet bolesność. W przypadku objawów ze strony wątroby warto ją odciążyć, rezygnując ze szkodliwych produktów (smażonych, tłustych, konserwowanych itp.), alkoholu i nadmiaru leków przeciwbólowych, a jednocześnie wzbogacić dietę we wspomagające go pokarmy. Sprawdź, po jakie produkty warto sięgać na co dzień, by wspierać regenerację wątroby – większość z nich masz na pewno w lodówce lub kuchennych szafkach! Zobacz kolejne slajdy, przesuwając zdjęcia w prawo, naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
Zaburzenia trawienia, ciągłe zmęczenia czy opuchlizna ciała to często sygnały o niedomaganiu wątroby. Współczesny styl życia wyjątkowo jej nie sprzyja, a odbiciem złego stanu tego narządu są też inne uciążliwe objawy, w tym powiększenie obwodu brzucha oraz jego tkliwość, a nawet bolesność. W przypadku objawów ze strony wątroby warto ją odciążyć, rezygnując ze szkodliwych produktów (smażonych, tłustych, konserwowanych itp.), alkoholu i nadmiaru leków przeciwbólowych, a jednocześnie wzbogacić dietę we wspomagające go pokarmy. Sprawdź, po jakie produkty warto sięgać na co dzień, by wspierać regenerację wątroby – większość z nich masz na pewno w lodówce lub kuchennych szafkach! Zobacz kolejne slajdy, przesuwając zdjęcia w prawo, naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 9dreamstudio/123RF
Objawy przeciążonej wątroby, takie jak niestrawność, uczucie pełności, opuchlizna brzucha i zmęczenie, powinny skłonić nas do działania. To narząd obciążony wieloma ważnymi funkcjami, który jest kluczowy m.in. dla odtruwania organizmu z toksyn. Gdy narząd ten niedomaga, jego stan warto wspomóc za pomocą odpowiedniej diety. Podpowiadamy, jakie pokarmy wątroba „lubi” najbardziej, przez co dobrze jest uwzględnić je w codziennym menu. Nie są to wcale suplementy ziołowe ani drogie superfoods, tylko produkty, które często goszczą w naszych kuchniach. Sprawdź, co wspomaga regenerację wątroby!

Objawy zaburzeń pracy wątroby to między innymi uczucie ciężkości, obrzęki ciała, niski poziom energii czy wahania nastroju. Gdy złe samopoczucie staje się codziennością, warto zająć się zdrowiem tego narządu. Kondycja wątroby wpływa na wszystkie aspekty funkcjonowania organizmu, ponieważ narząd przetwarza każdy składnik dostający się do krwi, jest jej filtrem, a także producentem witamin i wielu niezbędnych do życia związków.

Istnieje wiele naturalnych związków roślinnych, które poprawiają kondycję wątroby – do szczególnie cennych należą te zawarte w ziołach, takich jak m.in.: ostropest plamisty (Silybum marianum), karczoch zwyczajny (Cynara scolymus), opornik łatkowaty – kudzu (Pueraria lobata), tarczyca bajkalska (Scutellaria baicalensis), cytryniec chiński (Schisandra chinensis) czy ostryż długi – kurkuma Curcuma longa.

Zioła na wątrobę to jednak tylko wspomaganie, a podstawą regeneracji i ochrony tego narządu jest odpowiedni sposób żywienia – nie tylko zbilansowany, ale też wzbogacony w przyjazne mu pokarmy. Najlepiej takie, które znamy i lubimy.

Zobacz, jakie produkty powinny znaleźć się w diecie wspomagającej regenerację wątroby!

Przeczytaj także:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia