Tych roślin nigdy nie dotykaj! Kontakt z nimi zagraża poparzeniem, a także zatruciem. To nie tylko barszcz Sosnowskiego i krzew Mojżesza

Agata Siemiaszko
Agata Siemiaszko
Zioła wspomagają leczenie wielu schorzeń, jednak nie wszystkie rośliny są bezpieczne dla zdrowia. Na te rośliny musisz uważać, ponieważ kontakt z nimi bywa niebezpieczny. Sprawdź, dlaczego musisz unikać tych roślin. Przesuwaj zdjęcia w prawo, naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
Zioła wspomagają leczenie wielu schorzeń, jednak nie wszystkie rośliny są bezpieczne dla zdrowia. Na te rośliny musisz uważać, ponieważ kontakt z nimi bywa niebezpieczny. Sprawdź, dlaczego musisz unikać tych roślin. Przesuwaj zdjęcia w prawo, naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. Nennieinszweidrei, MrsBrown (małe)/Pixabay
Popularne rośliny, w tym nawet lecznicze, mogą być niebezpieczne dla zdrowia nawet w kontakcie ze skórą. W Polsce jest wiele gatunków, na które trzeba pilnie uważać i pod żadnym pozorem ich nie dotykać, a tym bardziej nie spożywać. Nieprzestrzeganie tych zaleceń może skończyć się podrażnieniem, alergią i poparzeniem skóry, a w skrajnych przypadkach zaburzeniami oddychania i śmiercią. Zobacz, które groźne rośliny należy omijać szerokim łukiem ze względu na parzące właściwości i obecność toksyn.

Spis treści

Tych roślin nie dotykaj. Kontakt z nimi może być niebezpieczny!

Niektóre rośliny mają w swoim składzie substancje toksyczne, które działają drażniąco, a przez to mogą powodować niepożądane reakcje. Podpowiadamy, na jakie rośliny należy uważać oraz podajemy możliwe skutki uboczne kontaktu z nimi. Wśród nich nie tylko barszcz Sosnowskiego i krzew Mojżesza, ale również wiele innych.

Zobacz w naszej galerii, na które rośliny należy uważać, gdyż szkodzą zdrowiu[/b]

Czym jest ziołolecznictwo? Czy wszystkie rośliny są bezpieczne?

Ziołolecznictwo to dziedzina medycyny naturalnej, która polega na wspomaganiu leczenia różnych dolegliwości za pomocą wyciągów roślinnych. Należy pamiętać, że żaden naturalny preparat nie zastąpi leków, dlatego zawsze przed zażyciem wyciągów roślinnych należy skonsultować się z farmaceutą lub lekarzem pierwszego kontaktu.

Istnieje wiele cennych roślin, które korzystnie wpływają na organizm człowieka np. kozieradka zmniejsza wypadanie włosów, podagrycznik pospolity łagodzi objawy dny moczanowej, morwa biała obniża stężenie cukru, a mniszek lekarski obniża poziom cholesterolu we krwi.

Niestety, nie wszystkie rośliny są bezpieczne. Spożycie niektórych może powodować silne zatrucie, zaburzenia układu nerwowego, a w najgorszych przypadkach nawet śmierć. Nie powinno się również dotykać nieznanych roślin, ponieważ już sam kontakt ze skórą może powodować podrażnienia, poparzenia, a nawet reakcję alergiczną.

Czytaj też: Najbardziej trująca roślina roku 2023 została wybrana. Masz ją na co dzień w swojej kuchni!

Polecjaka Google News - Strona Zdrowia

Zadbaj o optymalne trawienie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Śmieciowe jedzenie zabiera pamięć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia