Ten „Ratownik” może uratować życie, jeszcze zanim przyjedzie karetka

Nicole Młodziejewska
Aplikacja „Ratownik KPP” dostępna jest zarówno na smartfony z systemem Android, jak i iOS.
Aplikacja „Ratownik KPP” dostępna jest zarówno na smartfony z systemem Android, jak i iOS. Krzysztof Kapica
Pomoc medyczna jeszcze przed przyjazdem karetki? Teraz to możliwe, dzięki nowej funkcji w aplikacji „Ratownik KPP”, której celem jest szeroko pojęte udzielanie pomocy. Co jeszcze umożliwia ta przydatna aplikacja?

Aplikacja „Ratownik KPP” dostępna zarówno na smartfony z systemem Android, jak i iOS łączy w sobie wiele funkcji, które mogą okazać się niezbędne w nagłym przypadku zagrożenia zdrowia lub życia.

Jedzenie w szpitalach - dobre czy niedobre? Ten temat od lat budzi wiele kontrowersji. Pacjenci często skarżą się na posiłki, jakie przychodzi im jeść podczas pobytu w szpitalu. Poprosiliśmy czytelników "Głosu Wielkopolskiego", by podzielili się swoimi wrażeniami na temat szpitalnego jedzenia. W poniższej galerii zamieściliśmy zdjęcia przesłane przez naszych czytelników. Zobacz, jak wyglądają posiłki oferowane przez wielkopolskie szpitale --->Czytaj też: Ogromne rachunek po wizycie u dentysty? Zęby można leczyć za darmo! Zobacz, co Ci przysługuje w ramach NFZ

Jedzenie w szpitalach może zaskoczyć! Co jedzą pacjenci? Tak...

Główną funkcją „Ratownika KPP” jest „moduł ratowniczy”. To właśnie w nim znajduje się baza potwierdzonych defibrylatorów AED, która wyświetla na mapie urządzenia zlokalizowane najbliżej miejsca, w którym w danej chwili się znajdujemy. Co więcej, dostępna jest także opcja nawigacji do danego AED.

Wiosną przyroda budzi się do życia, a wraz z nią w powietrzu pojawiają się pyłki. U niektórych osób mogą one powodować przykre objawy i utrudniać codzienne funkcjonowanie. Sprawdź w naszej galerii, jakie są objawy alergii na pyłki.

Takie są objawy alergii na pyłki. Kliknij i zobacz, czy może...

Najnowszą funkcją, która uruchomiona została niedawno, jest możliwość wezwania pomocy – skontaktowania się z numerem alarmowym 112, z jednoczesnym powiadomieniem o zdarzeniu najbliżej znajdujących się ratowników obywatelskich.

– Dostępni w systemie ratownicy, którzy znajdują się w promieniu 500 metrów od poszkodowanego, otrzymają na swój telefon powiadomienie o tym, że ktoś w ich otoczeniu potrzebuje pomocy i że wymagane jest podjęcie akcji ratunkowej

– wyjaśniają przedstawiciele Centrum Ratownictwa.

W ten sposób, jeszcze zanim przyjedzie karetka, ratownik może już dotrzeć na miejsce i udzielić pomocy.

Ponadto w aplikacji znajduje się także „strefa ratownika”, w której m.in. można znaleźć informacje o kursach pierwszej pomocy czy recertyfikacji. Z kolei w module „nauka i testy” dostępna jest baza pytań testowych do egzaminu Ratownika KPP, które ułatwiają przygotowanie się do egzaminu kończącego kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Chociaż praca farmaceuty jest bardzo odpowiedzialna, to jednak w aptece za sprawą pacjentów zdarzają się dość zabawne sytuacje, przy których trudno zachować powagę. Oto najzabawniejsze anegdoty opublikowane na stronie "Będąc młodym farmaceutą". Zobacz ---->

Najśmieszniejsze teksty usłyszane w aptece. To zdarzyło się naprawdę!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia