Paul McCartney staje na głowie, żeby zachować zdrowie po 80. Poznaj sekrety gwiazdy The Beatles. Niejeden cię zaskoczy!

Gabriela Fedyk
Opracowanie:
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Paul McCartney w czerwcu 2024 roku skończył 82 lata i wciąż zadziwia formą. Były członek The Beatles koncertuje od prawie 70 lat i nie zwalnia tempa. Jak on to robi? Gwiazdor zdradził sekrety swojego zdrowia. To nie tylko dieta i aktywność fizyczna. Niektóre sposoby mogą cię naprawdę zaskoczyć.

Spis treści

Czy Paul McCartney jeszcze koncertuje? Sekret długowieczności Beatlesa

Paul McCartney wciąż koncertuje i nie wygląda na to, żeby miał z tego zrezygnować. 82-latek występuje na scenie od niemal 70 lat. Jego ostatnia trasa koncertowa „Got Back” rozpoczęła się w 2022 roku. Każdy z koncertów trwa prawie trzy godziny, co pokazuje, w jak dobrej formie jest były członek The Beatles. W grudniu 2024 r. wystąpi we Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. W ramach trasy koncertowej wystąpił już w Stanach Zjednoczonych, Australii i Ameryce Łacińskiej. Jego występ podczas festiwalu Glastonbury w 2022 roku jest wspominany do dzisiaj.

Paul McCartney jest w świetnej formie mimo ukończenia 80. lat.
Paul McCartney jest w świetnej formie mimo ukończenia 80. lat. RS Fotos/The Grosby Group/Grosby Group/East News

W czym tkwi sekret jego długowieczności? Beatles ma kilka sposobów, które pomagają mu zachować młodzieńczą siłę mimo upływu lat.

Ćwiczenia na długowieczność. Paul McCartney staje na głowie w trosce o zdrowie

Paul McCartney dba o swoją kondycję fizyczną. Bez tego nie byłby w stanie dawać długich koncertów. Podczas odcinka podcastu SmartLess w 2020 roku mówił o swojej rutynie ćwiczeń. Obejmowała ona rolowanie, rozciąganie, ćwiczenia na orbitreku i okazjonalne bieganie.

– Mam bardzo określoną rutynę – powiedział muzyk.

Jednak to, co czyni ją wyjątkową, to sposób, w jaki ją kończy. A robi to... staniem na głowie. Jak przyznał, to jego „ulubiona część” ćwiczeń.

Czy Paul McCartney jest wegetarianinem? Dieta to klucz do zdrowia

Paul McCartney przeszedł na wegetarianizm w latach 70. wraz ze swoją zmarłą żoną Lindą. W 1991 roku Linda wprowadziła na rynek brytyjski własną markę wegetariańskiej żywności, którą można przygotowywać w domu. W 2009 roku Paul, Linda i ich córka Stella zainicjowali kampanię Meat Free Monday (Poniedziałki bez mięs), a dwa lata później wydali książkę pod tym samym tytułem, która zawierała menu na 52 tygodnie roku.

– Teraz oczywiście nie jest to wcale trudne. Wystarczy pójść do sklepu, a większość miejsc będzie miała świetne opcje wegetariańskie – powiedział Paul książce kucharskiej „Linda McCartney's Family Kitchen” z 2021 roku. – To była wspólna decyzja i nigdy nie oglądaliśmy się za siebie. To była świetna rzecz do zrobienia i okazało się, że staliśmy się częścią wegetariańskiej rewolucji.

Jak wykazały różne badania, dieta wegetariańska wykazuje wiele korzyści zdrowotnych. Jednio z nich, opublikowane w British Medical Journal w 2019 roku, wykazało, że wegetarianie mieli o 22 proc. niższe ryzyko chorób serca w porównaniu z osobami jedzącymi mięso.

Dlaczego Paul McCartney nie nosi okularów? Sekretem jest joga oczu

Być może zastanawiasz się, jak to jest możliwe, że mimo ukończonych 80 lat Paul McCartney nie nosi okularów. Sokoli wzrok muzyk zawdzięcza jodze oczu, którą praktykuje od końca lat 90. XX wieku. Artysta poznał tę technikę podczas podróży do Indii. W 2021 roku opowiedział o tym w podcaście Table Manners.

– Nauczyłem się tego od jakiegoś jogina w Indiach – mówił McCartney. – Wyjaśnił, że oczy są mięśniami, podczas gdy uszy nie, więc nie możesz ćwiczyć uszu. Ale oczy można – opowiadał.

Ćwiczenia jogi oczu obejmują „palming”, który polega na umieszczeniu ciepłych dłoni na powiekach na około 10 sekund. Możesz nawet spróbować bardzo szybkiego mrugania przez 10-15 sekund lub „powiększania” – skupiania się na obiekcie w oddali, a następnie przechodzenia do bliższego obiektu i przechodzenia tam i z powrotem.

Jak muzyka wpływa na zdrowie? Zdrowa obsesja McCartneya

Paul McCartney miał obsesję na punkcie muzyki od czasów nastoletnich. Mogło to mieć pozytywny wpływ na jego zdrowie. Muzyka jest wymieniana jako jeden ze sposobów na złagodzenie objawów u osób żyjących z demencją.

– W przypadku niektórych osób z demencją wykazano, że muzykoterapia poprawia ich myślenie, uczucia, percepcję, nastrój i zachowanie. Może być stosowana jako część planu opieki – czytamy na portalu Dementia UK.

Metaanaliza badań, która została opublikowana w 2021 roku, wykazała 59-procentowe zmniejszenie ryzyka demencji wśród muzyków (chociaż autorzy badania stwierdzili, że potrzebne są badania na większą skalę).

Źródła:

Polecjaka Google News - Strona Zdrowia

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia