Niezastąpiona i niedościgniona skuteczność organizmu człowieka w budowaniu i ochronie zdrowia, młodości, witalności i długowieczności

Materiał informacyjny - Marinex International
Genetycznie i fizjologicznie organizm człowieka jest tłuszczozależny i tak powinniśmy na niego patrzeć. Właściwie wszystkie procesy zachodzące w organizmie zależą od obecności odpowiednich cząsteczek tłuszczowych.

Choć można znaleźć przemiany lub nawet łańcuchy przemian, w których nie biorą udziału tłuszcze, to należy pamiętać, że procesy życiowe organizmu są oparte na bardzo długich i złożonych sieciach przemian, aktywacji, dezaktywacji, które rozciągają się na wiele komórek i często pomiędzy różnymi tkankami. Jednocześnie, każda z tych przemian jest wysoce specyficzna i wymaga obecności bardzo konkretnych cząsteczek pośredniczących. Nie można ich zastąpić innymi cząsteczkami, nawet jeśli dostarczymy ich w dużej ilości.

Niektóre z tłuszczów (nasycone, jednonienasycone) są wykorzystywane w organizmie jako materiał zapasowy stanowiący magazyn energii, nadmiar tych tłuszczów spalamy, gdy chcemy np. schudnąć. Jednak główne tłuszcze biorą bezpośredni udział w tłuszczozależnych procesach immunologicznych, krwiotwórczych, neurologicznych, kardiologicznych, hepatologicznych, dermatologicznych i wielu innych a ich podstawowa rola to właśnie rola budulca i aktywatora.

Tłuszcze budulcowe tworzą między innymi dwuwarstwę błony komórkowej każdej komórki, która chroni ją od środowiska zewnętrznego. Tłuszcze to 68,5% suchej masy (s.m.) szpiku kostnego, 57,5% s.m. mózgu, 34,5% s.m. serca, 28,7% s.m. wątroby i 32,6% s.m. skóry. Bez nich, żadna komórka nie mogłaby przeprowadzać swoich procesów życiowych, a co za tym idzie, również cały organizm nie mógłby żyć. To cząsteczki, których nie dostarczamy lub dostarczamy niewiele z dietą.

W przeciwieństwie do innych, prostszych tłuszczów, tłuszcze budulcowe cechuje o wiele bardziej złożona budowa, która wpasowuje się w organizację organizmu człowieka jako organizmu wyższego. Są to tłuszcze o dużych cząsteczkach i zdecydowanie bardziej skomplikowanej konformacji. Do tej grupy możemy zaliczyć, np. wyższe wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, witaminy tłuszczowe, a także tłuszcze złożone, jak skwalen i alkiloglicerole.

Co się stanie zatem, gdy będzie ich za mało w organizmie i co się stanie, gdy organizm je zacznie przyjmować w odpowiednio dużych ilościach?

Bez odpowiednich tłuszczów budulcowych nie zostaną uruchomione wszystkie ww. procesy. To z kolei może sprawić, że cały organizm będzie funkcjonował w sposób zaburzony i ograniczony – można powiedzieć, że prochorobowy.

Gdy zaczniemy spożywać odpowiednią ilość i kompozycję wyższych tłuszczów budulcowych również zauważymy różnicę, ponieważ organizm zacznie funkcjonować skuteczniej i będzie w stanie uruchomić procesy, których nie mógł uruchomić wcześniej.

Skąd to wiemy?

Dzięki badaniom naukowym przeprowadzonym przez firmę Marinex, która od 25 lat zajmuje się pracą naukową z dziedziny odżywiania organizmu człowieka tłuszczami. Przeprowadziliśmy do tej pory 46 badań naukowych u pacjentów we współpracy z 22 ośrodkami naukowo-badawczymi w Polsce i za granicą. Badania dotyczyły pacjentów z chorobami o bardzo zróżnicowanym podłożu, m. in.:

 1. infekcji
 2. nowotworów
 3. paradontozy i aft
 4. RZS
 5. łuszczycy
 6. AZS
 7. alergii
 8. choroby wieńcowej
 9. schizofrenii i depresji

Badania miały charakter interwencji żywieniowej, a więc nie ingerowały w proces leczenia i polegały na wdrożeniu żywienia kompozycjami wyższych tłuszczów budulcowych równolegle z leczeniem. Obserwowane efekty powstawały na drodze opisanego wcześniej mechanizmu polegającego na uruchomieniu przez sam organizm procesów tłuszczozależnych, których nie można było uruchomić bez odpowiedniej podaży wyższych tłuszczów budulcowych, w odpowiedniej ilości i w postaci biologicznego źródła.

Nasz dotychczasowy dorobek naukowy zaowocował opracowaniem unikalnej na skalę światową kompozycji tłuszczów w postaci produktów:

 1. BioMarine®Medical Immuno & Neuro Lipids 4 rodzaje olejów rybich o biologicznym składzie (żspm) – połączenie czterech rodzajów olejów rybich o niewzbogacanym profilu tłuszczowym, która stanowi jedyne na świecie tak szerokie i bogate źródło wyższych tłuszczów budulcowych:
  a. Skwalenu i alkilogliceroli;
  b. Wyższych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3: DHA, DPA, HPA, EPA, ETA, ETE;
  c. Wyższych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-9: nerwonowego i gondolowego;
  d. Witamin tłuszczowych A i D3.
 2. NucleVital®Q10 Essence (sd) – kompozycja:
  a. koenzymu Q10;
  b. karotenoidów: astaksantyny, zeaksantyny, likopenu, luteiny;
  c. witamin tłuszczowych: A, D3, E, K2MK7;
  d. minerałów: chromu, cynku, selenu.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe fakty, niestosowanie niezbędnych tłuszczów złożonych i wyższych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych to rezygnowanie z uruchamiania nadrzędnych procesów tłuszczozależnych, które jest działaniem na niekorzyść i szkodę własnego organizmu.

źródło badań: https://marinex.com.pl/specjalisci/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia