Spis treści
Co suplementować na porost włosów i ich wzmocnienie?
Gdy włosy wypadają, są przerzedzone i osłabione, warto zafundować im kurację wzmacniającą. Niezbędne jest wzbogacenie diety w naturalne produkty, zwłaszcza warzywa, owoce oraz przeróżne nasiona, ziarna i orzechy. Jednak w przypadku nasilonych problemów i wtedy, gdy chcemy szybkich rezultatów, warto sięgnąć po preparaty uzupełniające menu w kluczowe składniki.
Sprawdź również:
Suplementy diety przeciw wypadaniu włosów to przeważnie preparaty złożone, które zawierają zarówno kombinację witamin i składników mineralnych, które są niezbędne do wzrostu włosów i zdrowia skóry. Wśród nich ważne są zwłaszcza substancje o działaniu antyoksydacyjnym, które wspomaga ochronę cebulek włosowych przed uszkodzeniami i degeneracją, które są związane z działaniem wolnych rodników. Nie bez znaczenia są też substancje budulcowe, z których skóra może wytwarzać mocne i zdrowe włosy.
Sprawdź: Jak zatrzymać wiosenne wypadanie włosów?
Choć polecane składniki można przyjmować w oddzielnych preparatach, gotowe produkty z ich zestawem zawiera zwykle odpowiednie ich dawki i proporcje. To ważne, bo działają synergistycznie, wspomagając wzajemnie swoje działanie.
Co na wypadanie włosów? Najlepsze witaminy i inne składniki
Wypadanie włosów rozumiane jako tracenie większej ich liczby niż zazwyczaj, to problem nasilający się zwłaszcza na wiosnę. Powodem jest nie tylko noszenie czapek, niedotlenienie skóry spowodowane niedoborem ruchu czy warunki zewnętrzne, jak suche powietrze i nagłe zmiany temperatur, ale szczególnie uboższa dieta w zimnej części roku, która przyczynia się do powstawania niedoborów ważnych składników odżywczych.
Kliknij w zdjęcie i zobacz, które składniki suplementów diety na włosy mają najlepsze działanie.
Czytaj też: Ten eliksir na porost włosów kupisz za grosze w aptece. Zamiast pić wetrzyj w skórę głowy
Istnieje też jednak wiele innych przyczyn nasilonej utraty włosów, do których należą zwłaszcza zaburzenia hormonalne i choroby, m.in. tarczycy czy skóry, a także zakaźnych (np. łysienie obserwowali u siebie ozdrowieńcy po COVID-19. W związku ze zmianami w gospodarce hormonalnej wypadanie włosów to także problem połowy kobiet po menopauzie.
Czytaj też: Odkryto nowe przyczyny wypadania włosów. Zobacz obiecujące wyniki badań
Na wypadanie włosów pomagają też kuracje stosowane od zewnątrz, takie jak wcierki do skóry głowy, np. domowa wcierka z rozmarynu lub innych ziół, a także te gotowe, zwłaszcza zawierające minoksydyl lub nanoxidil, a także substancje białkowe, jak peptydy, antyoksydacyjne i nawilżające. Skuteczna jest także mezoterapia skóry głowy.