Regularne i długoletnie picie alkoholu sieje spustoszenie w organizmie człowieka. Poza chorobą alkoholową osoby takie mają szereg innych problemów zdrowotnych. Przy niektórych chorobach alkohol jest wręcz zakazany. Zobaczcie, kiedy nie można pić napojów z procentami.
Co ósmy Polak deklaruje, że nie pije alkoholu. Jednak już kilkanaście procent Polaków ma problem z piciem alkoholu. Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę lub nie chce sobie zdawać sprawy, że ma problem z alkoholem.
- Przeczytaj:W tych zawodach pije się najwięcej alkoholu. Przedstawiciele tych zawodów często sięgają po procenty
Konsekwencje picia regularnego picia alkoholu nie ujawniają się od razu, są tylko odłożone w czasie. Picie alkoholu powoduje także występowanie kilkudziesięciu chorób, między innymi marskość wątroby, zapalenie trzustki, nadciśnienie, udar mózgu, a także rak wątroby, przełyku.
WHO ocenia, że alkohol jest bezpośrednią przyczyną 28 chorób.
Warto pamiętać, że Światowa Organizacja Zdrowia coraz częściej przypomina, że nie ma bezpiecznej dawki alkoholu. Tolerancja co do ilości spożytego alkoholu jest indywidualna.
Niestety z każdym rokiem zwiększa się spożycie alkoholu niemal na całym świecie.
Najstarszym ze spożywanych alkoholi jest wino i piwo. Alkohol był ważnym elementem wielu uczt i biesiad. Aktualnie także pojawia się niemal na wszystkich imprezach. Spożywanie alkoholu w niewielkiej ilości nie prowadzi do żadnych problemów zdrowotnych. Takie picie alkoholu nie niesie za sobą negatywnych skutków.
W Polsce największą część ceny alkoholi stanowi akcyza, dodatkowo do sprzedaży alkoholu potrzebne są stosowne zezwolenia.
Kto nie powinien pić alkoholu
Zobaczcie, kiedy nie powinniśmy pić alkoholu. Przy tych chorobach koniecznie go odstaw. Szczegóły w galerii poniżej: