
Marianna Leśniewicz
RedaktorStrona ZdrowiaWarszawa

Sprawdź, co zrobić, gdy masz pozytywny wynik testu na koronawirusa! Zasady izolacji dla chorego i pozostałych domowników
Piszemy o najnowszych zaleceniach Ministerstwa Zdrowia w odniesieniu do osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na koronawirusa. Wytyczne opisują wskazówki dotyczące przebywania w izolacji w warunkach domowych zarówno dla chorego jak i pozostałych domowników objętych kwarantanną.

12 nietypowych naturalnych sposobów na odmłodzenie skóry
Produkcja kosmetyków do pielęgnacji, w tym kremów przeciwzmarszczkowych, to jeden z najprężniej rozwijających się biznesów na świecie. Dobre kremy, balsamy, serum mogą kosztować kilkaset złotych! Czy warto wydawać tyle pieniędzy, jak pod ręką mamy mnóstwo naturalnych produktów, które sprawią, że będziemy piękne i młode?

Ssanie oleju: efekty i skutki uboczne. Czy płukanie ust olejem może być skuteczne?
Ssanie oleju (płukanie ust olejem) to ludowe sposoby na detoksykację organizmu, praktykowane od stuleci w Indiach i południowej Azji. Wywodzą się z medycyny ajurwedyjskiej. Praktyka ssania oleju polega na płukaniu jamy ustnej za pomocą niewielkiej ilości oleju jadalnego (np. sezamowego, słonecznikowego, kokosowego) przez około kilkanaście minut. Według naturoterapeutów ssanie oleju ma działanie detoksykujące i ma wiele korzyści zdrowotnych.

Objawy koronawirusa: co należy wiedzieć, jak rozpoznać zakażenie u dzieci, dorosłych i osób starszych? Sprawdź objawy infekcji SARS-CoV-2
Objawy zakażenia koronawirusem mogą być podobne do objawów zwykłej grypy. Jak zatem odróżnić infekcję spowodowaną koronawirusem od grypy sezonowej czy przeziębienia? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące symptomów zarażenia wirusem wywołującym chorobę COVID-19. Zobacz, jak rozwija się ta choroba u dzieci, a jak u osób starszych. Sprawdź, co musisz wiedzieć o SARS-CoV-2 i czy masz objawy COVID-19.

Choroba Hashimoto – obalamy 8 mitów na temat tego schorzenia
Choroby tarczycy to obecnie bardzo częsty problem. Szacuje się, że w Polsce na Hashimoto cierpi ok. 800 tys. osób, przy czym większość chorujących to kobiety.

Co pogarsza objawy przeziębienia? Poznaj 8 złych nawyków, które sprawiają, że chorujesz dłużej!
Przeziębienie to choroba, na którą większość ludzi zapada przynajmniej raz w roku. Schorzenie to zwykle rozwija się stopniowo, za to szybko się rozprzestrzenia. Zakażenie następuje drogą kropelkową, wirusy przedostają się do organizmu wraz z wdychanym powietrzem lub przenoszone są z rąk do rąk. Do typowych objawów przeziębienia zalicza się: ból gardła, ból głowy, katar, kaszel, niekiedy również gorączkę. Przeziębienie trwa zwykle około tydzień, jednak niektóre czynności i szkodliwe nawyki mogą sprawić, że z nieprzyjemnymi symptomami tej choroby będziemy się zmagać znacznie dłużej. Zobacz, co sprawia, że utrudniamy sobie powrót do zdrowia.

Jak dbać o skórę dłoni podrażnionych częstym myciem, dezynfekcją i noszeniem rękawiczek ochronnych?
Regularne mycie i dezynfekcja rąk, a także noszenie gumowych rękawiczek to w czasach epidemii koronawirusa zalecane i konieczne działania ochronne. Niestety, cierpi na tym skóra naszych dłoni. Zaczerwienienia, łuszczenie się czy pękanie naskórka to tylko kilka z objawów, które w konsekwencji mogą prowadzić nawet do długotrwałych uszkodzeń skóry. Sprawdź, jak należy pielęgnować dłonie podrażnione częstym odkażaniem i myciem.

Nadciśnienie w ciąży a psychika dziecka. Wysokie ciśnienie u ciężarnej może prowadzić do zaburzeń zdrowia psychicznego u potomstwa!
Według badań opublikowanych przez Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne (American Heart Association), nadciśnienie w czasie ciąży, a w szczególności stan przedrzucawkowy, który jest konsekwencją wysokiego ciśnienia krwi podczas ciąży, może prowadzić do niekorzystnych zmian psychicznych u potomstwa.

Niebezpieczne mutacje koronawirusa SARS-CoV-2. Jak nowe wersje wirusa wpływają na walkę z pandemią COVID-19?
Tak jak wszystkie wirusy, również koronawirus SARS-CoV-2 ulega regularnym mutacjom, które powodują zmiany w jego genach. Niedawnym odkryciem badaczy jest fakt, że procesy te zwiększają zjadliwość koronawirusa, przez co częściej wywołuje on groźne objawy i niebezpieczne powikłania COVID-19. Wyjaśniamy, jak zmiany w budowie SARS-CoV-2 wpływają na postępy w walce z pandemią.

Suplementy diety jednak skuteczne w walce z COVID-19? Naukowcy twierdzą, że zalecane obecnie dawki witaminy C i D są zbyt niskie
Od początku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 kwestia suplementacji diety w celu wspomagania układu immunologicznego jest kwestią sporną. Podczas gdy niektórzy specjaliści zalecają przyjmowanie preparatów z cynkiem, witaminą C i witaminą D, inni są zdania, że są one nieskuteczne i nie pomogą w walce z COVID-19. Najnowsze badania sugerują jednak, że witaminy i niektóre składniki mineralne mają korzystny wpływ na odporność, ale należy przyjmować je w większych dawkach.
Najpopularniejsze