Maseczka na twarz: z węgla, z drożdży, a może miodu? Która jest oczyszczająca i najlepiej działa na wągry oraz trądzik?

Monika Żurawska
Wideo
od 16 lat
Maseczka na twarz to kosmetyk, którego nie trzeba kupować w drogerii. Warto połączyć oszczędność z naturalnym rozwiązaniem i samodzielnie przygotować maseczkę do twarzy? Alternatyw jest mnóstwo, ponieważ dobroczynny wpływ na cerę mają maseczki z węgla, z drożdży, a nawet miodu. Ważne jest, aby wybrać składnik odpowiedni dla swojej cery, a efekty mogą być widoczne nawet po pierwszym zastosowaniu. Sprawdź, jak łatwo i szybko przygotować domową maseczkę do twarzy.

Spis treści

Maseczka z drożdży idealna na trądzik

Nikt nie lubi zmian trądzikowych na cerze. Krostki, zaczerwienienia, itp. nie wpływają pozytywnie nie tylko na wygląd twarzy, ale także na samopoczucie, a co za tym idzie na ogólną samoocenę. W sytuacji borykania się z problemami dermatologicznymi trzeba szczególnie uważać na stosowane kosmetyki. Nieumiejętnie dobrane mogą, np. podrażniać lub rozprzestrzeniać zmiany skórne, których chcemy się pozbyć. Bez wiedzy o tym, jak nasza skóra może reagować na poszczególne maseczki, warto zacząć od stosowania tych najbardziej podstawowych, z naturalnych składników i wykonanych samodzielnie.

Dowiedz się:

W tym przypadku dobry wybór to np. delikatna maseczka drożdżowa. Do przygotowania mikstury wpływającej łagodząco na trądzik potrzebne jest ćwierć kostki drożdży i kilka kropli mleka. Składniki te łączymy, aby wyszła z nich gęsta masa, którą następnie łatwo nakłada się na twarz. Jej przygotowanie jest banalnie proste. Stosowanie domowej maseczki z drożdży nie powinno trwać dłużej niż 20 minut. Następnie należy spłukać ją letnią wodą. Widoczne rezultaty pojawią się dopiero, gdy kuracja będzie stosowana systematycznie przez miesiąc, dwa razy w tygodniu.

Maseczka z płatków owsianych dla cery wrażliwej

Maseczka z płatków owsianych to bomba witaminowa dla naszej skóry. Płatki są cennym źródłem selenu, magnezu oraz witaminy E, B1 i B6. Użycie ich jako dodatek do masy nakładanej na twarz to nie tylko odżywienie dla skóry, ale także forma naturalnego peelingu. Ta domowa maseczka polecana jest kobietom, które chcą opóźnić proces starzenia się.

To idealna opcja także dla osób z cerą wrażliwą ze względu na łagodzące zastosowanie owsa. Składniki niezbędne do przygotowania maseczki to: 5 łyżek płatków owsianych, 1 łyżka miodu, 5 łyżek ciepłej wody, 1 łyżka mleka, Wszystko łączymy i odstawiamy na kwadrans, aż płatki staną się miękkie. Następnie nakładamy miksturę na twarz. Najlepiej zrobić to w trakcie kąpieli, ponieważ konsystencja maseczki jest płynna i może spływać po dekolcie.

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Maseczka oczyszczająca z miodu dla cery tłustej

Osoby z tłustą cerą stykają się ze zjawiskiem nadprodukcji wydzieliny w gruczołach łojowych. Poza powstawaniem zaskórników nie da się ukryć, że ten rodzaj cery charakteryzuje się nieatrakcyjnym błyszczeniem. Często przebija się ono nawet spod makijażu. Aby zniwelować to zjawisko warto przygotować domową maseczkę, która może okazać się pomocna.

Sposób przygotowania: 2 łyżki miodu połącz z naparem zrobionym z 2 łyżek skrzypu polnego. Napar ten powstanie z zalania ziółek szklanką podgrzanej wody. Następnie ziele należy odcedzić, a otrzymany płyn połączony z miodem odstawić do lodówki na całą noc. Rano wystarczy dolać kilka kropel octu. Taką miksturą przemywamy twarz po przebudzeniu się i przed nałożeniem makijażu. Po nawilżeniu cery w ten sposób należy odczekać ok. 15 minut. Następnie można opłukać twarz letnią wodą. Z pewnością pozwoli to cerze dłużej zachować rześki wygląd i opóźni proces błyszczenia się buzi.

Maseczka na wągry z węgla aktywnego i żelatyny

Możemy mieć idealną cerę, a w tzw. strefie T znajdującej się na twarzy, która obejmuje okolice nosa oraz czoła mogą występować na naszej skórze wągry. Z nimi również można walczyć domowymi sposobami, aby złagodzić ich występowanie oraz sprawić, by aż tak nie rzucały się w oczy. Pomocny może okazać się w tym przypadku węgiel aktywny.

Zazwyczaj kojarzony jest jako środek służący pochłanianiu brzydkich zapachów. Otóż węgiel aktywny obecnie wykorzystywany jest na szeroką skalę w kosmetologii. W połączeniu z naturalnymi olejami produkowane są mydła, które nawilżają skórę, ale nie przesuszają jej. Węgiel aktywny jest także cennym składnikiem domowych maseczek.

Przeczytaj również:

Mikstury na bazie węgla aktywnego nie są polecane osobom ze skórą wrażliwą lub przesuszoną. Aby samodzielnie wykonać maseczkę, musimy zaopatrzyć się w aptece w węgiel aktywny oraz zakupić w sklepie spożywczym żelatynę. Dodając do wybranej przez nas ilości węgla łyżeczkę żelatyny i odrobinę wody stworzymy lepką substancję, która po nałożeniu na twarz szybko zastygnie. Maseczkę powinniśmy zostawić na twarzy przez 15 minut.

Następnie łatwo ją ściągnąć w formie zaschniętego plastra. Jeśli na twarzy znajdują się jeszcze pozostałości, wystarczy opłukać ją letnią wodą. Po zdjęciu takiej maseczki bardzo dobrze jest nałożyć kosmetyk, który po oczyszczeniu skóry twarzy przez węgiel dokładnie ją nawilży.

Wellness to skuteczne antidotum na dzisiejszy stresujący, zabiegany tryb życia. Działania ukierunkowane na zwiększenie dobrostanu ciała i ducha pomagają ograniczyć poziom stresu, rozluźnić mięśnie, zrelaksować umysł i uzyskać wiele innych korzyści zdrowotnych. Takie efekty zapewniają nie tylko masaże wykonywane od stóp do głów, ale przede wszystkim zabiegi z wykorzystaniem wody, bazujące na jej właściwościach oczyszczających, związanych z termiką, ciśnieniem i rodzajem rozpuszczonych składników.

SPA, wellness i relaks – polecamy TOP 15 zabiegów

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Warto przeczytać:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia