Zamiast pić zanurz w nim stopy. Babciny sposób na popękane pięty. Wygładzi, zmiękczy i odżywi skórę. Wypróbuj kojącą kąpiel do stóp

Monika Góralska
Wideo
od 16 lat
Popękane pięty i szorstka skóra stóp to problem, który najczęściej występuje zimą. Aby mieć gładkie stopy na wiosnę warto zadbać o nie już teraz. Nie chodzi tylko o ich wygląd, ale też o kwestie zdrowotne. Popękane pięty i ranki na skórze stóp bolą i mogą stać się przyczyną infekcji. Zaradzisz temu stosując sprawdzony babciny specyfik. Zamiast je pić zrób z niego wygładzającą i nawilżającą kąpiel do stóp. Siemię lniane skutecznie nawilży, wygładzi i odżywi suchą skórę stóp.

Spis treści

Ten babciny specyfik ukoi, nawilży i zmiękczy popękane pięty

Stopy codziennie dźwigają ciężar całego naszego ciała, dlatego skóra szczególnie na piętach jest dużo grubsza niż na kolanach czy dłoniach. Zimą jest ona dodatkowo narażona na zmiany temperatury. Stopom nie służy też noszenie ciężkiego obuwia, butów na obcasie czy przegrzewanie stóp. Mimo, że w okresie jesienno-zimowym nasze stopy są zwykle zakryte to powinniśmy o nie dbać, żeby na wiosnę w panice nie poszukiwać szybkich sposobów na popękane pięty.

Kobieta moczy stopy w kąpieli do stóp i siemię lniane
Wystarczą 2 składniki, aby wygładzić i zregenerować popękane pięty. Kąpiel do stóp z siemienia lnianego stosuj 2 razy w tygodniu. knape, acongar/gettyimages.com

Już teraz warto więc zatroszczyć się nie tylko o wygląd, ale też kondycję i zdrowie stóp, które stanowią podstawę dla naszego ciała. Zgrubiała i wysuszona skóra na piętach może zacząć pękać, co prowadzi do powstawania bolesnych ran. Dodatkowo brak dostępu świeżego powietrza oraz przegrzewanie stóp sprawia, że się one pocą, co stwarza idealne warunki do namnażania się na stopach szkodliwych bakterii, które mogą zakażać ranki i wywoływać infekcje skóry.

Popękane pięty zregeneruje i nawilży prosty babciny specyfik znany bardziej jako remedium na problemy żołądkowe. Jednak zamiast je pić można zrobić z niego kąpiel do stóp. Siemię lniane dzięki zawartości kwasów tłuszczowych, w tym kwasów omega-3 i omega-6 oraz substancji śluzowych nawilża i regeneruje suchą skórę oraz osłania ją przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Natomiast zawartość witamin i składników mineralnych takich jak witamina E, biotyna, cynk czy miedź sprawia, że skóra zostaje odżywiona i odbudowana.

Napar z siemienia lnianego do kąpieli stóp wygładzi skórę, zregeneruje i odżywi, a także zmiękczy i ułatwi usunięcie martwego naskórka. Dzięki temu w naturalny sposób pozwoli na pozbycie się zrogowaceń i odsłonięcie gładkiej i zdrowej skóry.

Moczenie stóp w siemieniu lnianym. Wypróbuj przepis na kojącą kąpiel do stóp

O ile sucha skóra stóp i pękające pięty nie są wynikiem choroby np. cukrzycy czy niedoczynności tarczycy to zwykle winna za taki ich stan jest nieodpowiednia pielęgnacja. Zaradzisz temu stosując babciny sposób na gładkie i piękne stopy znany od lat. Domową kąpiel do stóp zrobisz z zaledwie dwóch składników:

  • 100 g siemienia lnianego,
  • 2 litry wrzątku.

Zobacz także: Choroby, które widać na stopach. Zwróć uwagę na zmianę zabarwienia i temperatury stóp

Jak zrobić napar z siemienia lnianego do kąpieli stóp?

  1. Nasiona lnu wsyp do miski i zalej wrzątkiem. Poczekaj ok. 5-10 minut aż powstanie galaretka, a woda nieco ostygnie.
  2. Zanurz stopy w kąpieli i mocz ok. 20 minut.
  3. Wyjmij stopy z wody i nie spłukując jeszcze siemienia zrób peeling stop używając np. cukru albo fusów z kawy.
  4. Spłucz siemię i resztki peelingu.
  5. Po osuszeniu stóp ręcznikiem posmaruj je kremem nawilżającym.
  6. Taką kąpiel stosuj 2 razy w tygodniu

.

Polecjaka Google News - Strona Zdrowia

Uzupełnij domową apteczkę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia