Spanie w staniku jest dobrym pomysłem? Ten pomysł ma swoje wady i zalety. Zobacz, jakie niesie za sobą konsekwencje

Anna Moyseowicz
Spanie w staniku zazwyczaj nie jest zalecane. Są jednak wyjątki od reguły.
Spanie w staniku zazwyczaj nie jest zalecane. Są jednak wyjątki od reguły. pixabay.com
Spanie w biustonoszu nagromadziło wokół siebie wiele mitów. Dobry sen jest ogromnie ważny, a nasz ubiór może sprzyjać jakości wypoczynku lub wręcz przeciwnie, powodować dyskomfort, a przez to nawet przebudzenia. Jak to jest ze stanikiem? Lepiej spędzić noc w nim czy bez niego? Odpowiedź brzmi: to zależy od okoliczności. Sprawdź, jak jest w Twoim przypadku.

Spis treści

Spać czy nie spać w biustonoszu? Takie pytanie zadaje sobie wiele kobiet i jak się okazuje, jest całkiem zasadne. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy jest to dobry pomysł. Na decyzję kobiety powinny mieć wpływ przede wszystkim:

  • wygoda podczas snu,
  • skłonność do pocenia się,
  • wielkość biustu,
  • ewentualna, wcześniej wykonana operacja wszczepienia implantów.

W staniku czy bez? Najlepiej zrezygnować z biustonosza do spania

Jeżeli kobieta dobrze czuje się, śpiąc bez stanika, tym lepiej i nie ma powodów, by ten stan rzeczy zmieniać. Ważne, by nie uciskać węzłów chłonnych i nie krępować ruchów podczas snu. Ponadto często występujące w biustonoszach fiszbiny mogą wręcz powodować ból. Tymczasem noc jest czasem, który ciało powinno przeznaczyć na regenerację i odpoczynek. Stanik może zakłócać krążenie, a dyskomfort po prostu sprawić, że się nie wyśpimy. Może hamować pracę węzłów chłonnych i spowalniać usuwanie toksyn z organizmu, a także zaburzać przepływ krwi. Ponadto latem, przy wysokich temperaturach bielizna przylegająca do ciała może sprzyjać poceniu się.

Spanie w staniku sposobem na jędrne piersi? To niekoniecznie dobry pomysł

Według wielu przekonań spanie w biustonosz ma być sposobem na jędrny biust. Nic bardziej mylnego. Piersi w nocy i tak spoczywają na klatce piersiowej, a nawet stanik noszony podczas dnia nie wpływa na ich ogólny wygląd, a jedynie doraźnie je podnosi.

Kiedy spać w biustonoszu?

Spanie w biustonoszu w pewnych okolicznościach może być jednak słusznym rozwiązaniem. Sprawdzi się ono w przypadku dużych piersi. Ograniczając ich ruchy podczas snu, łagodzi ból.

Ważne, by wielkość stanika była odpowiednio dobrana i aby okalał on dolną część biustu. W szczególności kobiety w ciąży i otyłe są narażone na występowanie grzybicy pod piersiami. Może temu sprzyjać stykanie się skóry w tamtej okolicy i potliwość.

Co istotne, panie, które zdecydują się na spanie w staniku, powinny wybrać model z delikatnej tkaniny bawełnianej, bez fiszbin i usztywnień. Najlepiej, by ramiączka były szerokie.

Spać w biustonoszu powinny kobiety po operacji wszczepienia implantów, które przez kilka tygodni rekonwalescencji noszą specjalny biustonosz uciskowy.

Uzupełnij domową apteczkę

Dodaj firmę
Logo firmy Ministerstwo Zdrowia
Warszawa, ul. Miodowa 15
Autopromocja
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kobieta

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

W
Wiola
Nie wydaje mi się żeby spanie w staniku było dobrym pomysłem. Podczas snu musi nam byc wygodnie, dlatego również poduszka jeste ważna, nie może być słabej jakości. Ja swoją mam z https://materace-viscotherapy.pl/20-poduszki-visco-do-spania
T
Teresa
nigdy nie zamierzam spać w biustonoszu, wystarczy że muszę się w nim męczyć podczas całego dnia, przychodzę z pracy do domu i ściągam i mówię no wreszcie na wolności, wreszcie mogę swobodnie oddychać, nic nie uciska mnie
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia