Niestrawność, wzdęcia, zaparcia? Zapomnij o tabletkach na trawienie. Świąteczne przejedzenie pomogą zwalczyć lecznicze nalewki na trawienie

Monika Góralska
Świąteczne potrawy kuszą tak, że nie możesz się im oprzeć i zjadasz za dużo? Na problemy trawienne i przejedzenie pomoże lecznicza nalewka. W galerii znajdziesz 7 propozycji nalewek na niestrawność.
Świąteczne potrawy kuszą tak, że nie możesz się im oprzeć i zjadasz za dużo? Na problemy trawienne i przejedzenie pomoże lecznicza nalewka. W galerii znajdziesz 7 propozycji nalewek na niestrawność. Liubomyr Vorona, igorr1/gettyimages.com
Pierogi wigilijne z kapustą i grzybami, sałatka warzywna, śledzie w śmietanie to tylko początek wigilijnej uczty. Zjedzenie 12 dań, a potem zajadanie smakołyków przez kolejne 2 dni świąt Bożego Narodzenia może skończyć się niestrawnością, wzdęciami i zaparciami. Na dolegliwości układu pokarmowego pomocne będą tradycyjne, domowe nalewki na trawienie. Zniwelują nieprzyjemne objawy w naturalny sposób bez stosowania tabletek na trawienie.

Spis treści

Czy nalewka pomaga na trawienie?

Nalewki z leczniczych ziół czy przypraw, a także owoców, korzeni, kwiatów czy pędów roślin od wieków stosowane były na różnego rodzaju dolegliwości. Alkohol zawarty w trunku wydobywa prozdrowotne właściwości roślin i wzmacnia działanie składników w nich zawartych. Nalewka jest więc skoncentrowanym wyciągiem z danej rośliny i posiada wszystkie jej właściwości.

Te nalewki wspomagają trawienie, zapobiegają zaparciom i wzdęciom. Wypróbuj na świąteczne przejedzenie

Dzięki temu przygotowanie nalewki z ziół czy przypraw wspomagających trawienie wzmocni lecznicze właściwości danej rośliny. Alkohol natomiast pobudza wydzielanie kwasu żołądkowego i spożywany w małych ilościach w postaci nalewki również usprawnia trawienie, korzystnie wpływa na perystaltykę jelit i wspomaga wchłanianie się składników aktywnych zawartych w nalewce.

Jak dawkować nalewkę na trawienie?

Nalewki lecznicze są bardzo skoncentrowane i należy je traktować jak lek, a nie jak trunek. Nalewkę na trawienie należy spożywać w niewielkiej ilości, od kilku kropli do maksymalnie 50 ml na dobę. Aby wspomóc układ pokarmowy, zapobiec niestrawności, wzdęciom czy zaparciom najlepiej jest pić nalewkę po posiłku. Szczególnie jeśli obfituje on w produkty ciężkostrawne, mięsa, tłuszcze czy węglowodany.

Zobacz także: Świąteczna herbatka na trawienie, zgagę, ból zęba i libido. Wypróbuj smaczny napar z goździków

Takich posiłków na pewno nie zabraknie w czasie świąt Bożego Narodzenia, dlatego lepiej zachować umiar. Jeśli jednak wystąpią jakiekolwiek dolegliwości trawienne, warto wspomóc się leczniczą nalewką.

Ze względu na zawartość alkoholu nalewki nie mogą spożywać dzieci i młodzież do 18. roku życia oraz kobiety w ciąży i matki karmiące piersią. Nalewki nawet w dawkach leczniczych są także przeciwwskazane osobom uzależnionym od alkoholu oraz z alergią na alkohol.

Smaczne i przy tym skutecznie poprawiające trawienie nalewki znajdziesz w naszej galerii. Wypróbuj te przepisy!

Polecjaka Google News - Strona Zdrowia

Uzupełnij domową apteczkę

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia