Co na podrażnioną skórę twarzy? Domowe sposoby na stan zapalny to pielęgnacja naturalnymi składnikami. To wypróbuj na wypryski i egzemę

Anna Rokicka-Żuk
Podrażniona i zaczerwieniona skóra to objaw stanu zapalnego skóry. Warto łagodzić go za pomocą naturalnych składników, które oprócz działania kojącego mają też właściwości regenerujące i chroniące skórę. Sprawdź w naszej galerii 10 najlepszych składników roślinnych na stan zapalny skóry!
Podrażniona i zaczerwieniona skóra to objaw stanu zapalnego skóry. Warto łagodzić go za pomocą naturalnych składników, które oprócz działania kojącego mają też właściwości regenerujące i chroniące skórę. Sprawdź w naszej galerii 10 najlepszych składników roślinnych na stan zapalny skóry! Towfiqu barbhuiya/Unsplash
Podrażnienia i stan zapalny na skórze twarzy to często wynik działania niekorzystnych czynników zewnętrznych, np. suchego powietrza, wiatru i mrozu. W takich sytuacjach zaczerwieniania cery, pojawiający się wypryski bądź egzemę warto w pierwszej kolejności łagodzić za pomocą naturalnych środków. W tej roli sprawdzają się określone składniki kosmetyczne, które są ogólnie dostępne w produktach sklepowych, jak i przeznaczonych do samodzielnego sporządzania preparatów pielęgnacyjnych.

Spis treści

Czym smarować podrażnioną skórę twarzy?

Podrażnienie cery wywołują nieestetyczne zmiany na twarzy, które często trudno jest zlikwidować. Gdy problemem są zaczerwieniania skóry, wypryski bądź egzema, przed zastosowaniem środków chemicznych, takich jak agresywne związki antybakteryjne czy silnie działające kortykosterydy, warto wypróbować produkty kosmetyczne naturalnego pochodzenia.

Sprawdź też:

Polecane przez nas składniki wchodzą w skład kosmetyków, są też jednak coraz szerzej dostępne w czystej postaci, dzięki czemu łatwo wkomponować je w codzienną pielęgnację cery, a w razie potrzeby – także skóry ciała. Wszystkie z nich zawierają związki o działaniu przeciwzapalnym, najczęściej o charakterze antyoksydacyjnym. Dzięki temu pomogą skutecznie łagodzić reakcje zapalne w skórze zanim problem się pogłębi, obejmując większy jej obszar, i wpływając na konieczność wprowadzenia bardziej radykalnej terapii.

Wypróbuj 10 naturalnych składników kosmetycznych łagodzących podrażnienia twarzy.

Co wywołuje podrażnienia i stan zapalny skóry?

Podrażnienia cery wiążą się ze stanem zapalnym skóry, który często wywołany jest działaniem czynników drażniących, w tym zanieczyszczeń powietrza, jego małej wilgotności, niskiej lub wysokiej temperatury, związków zawartych w wodzie czy kosmetykach.

Reakcja zapalna skóry może mieć też źródło wewnętrzne i wynikać z obecności w diecie niekorzystnych składników, czy też przyjęcie niezdrowych nawyków, takich jak palenie papierosów czy picie alkoholu. Inne przyczyny podrażnień, zaczerwienienia i zmian skórnych jest działalność drobnoustrojów czy kontaktowa reakcji alergicznej. Nasila je stres i niedosypianie.

Zobacz: Domowe maseczki na twarz – po jakie produkty warto sięgnąć?

Aby więc zachować zdrową cerę, trzeba zapewnić jej ochronę za pomocą odpowiednich kosmetyków i nawyków, a także zadać o dobrą kondycję organizmu w sposób całościowy, stosując dobrą dietę, wysypiając się oraz regularnie ruszając i relaksując.

Kosmetyki z apteki

Materiały promocyjne partnera
Dodaj firmę
Logo firmy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
Warszawa, pl. Powstańców Warszawy 1
Autopromocja
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy opracowali lek na śmiertelną chorobę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

p
paweł z Poznania
Do maniek : Problem chorych polega na tym, że brak systematyczności aby pozbyć się choroby. Leczenie biologiczne - daje nawroty choroby. Czytam fora łuszczycowe.Daje nawroty, bo nie usuwa przyczyn choroby. Na koniec - nie jestem lekarzem, nie zamierzam "zarabiać" na łuszczycy. ale rzeczywiście Maniek te produkty u mnie zadzaiłały ale dopiero za drugim razem !! Gdyż za pierwszym razem zapominałem stosować dlatego polecam wam systematycznie stosować nie przerywać nie zapominać ! olej CBD 10% ( nie podam firmy bo nie chce nic reklamować), siarkę organiczną i do smarowania maść konopną Retter koniecznie z holorgamem na wieczku orginalna receptura ... stosujcie 3 miesiące i po problemie .... uwierzcie mi ! produkty ogólno dostępne po maści konopnej Retter 24% efekty miałam już po tygodniu ! Dziękuję Ci maniek za ten komentarz podejrzewam że nie jedej osobie pomógł !
m
maniek

Od wielu lat miałem problem z łuszczycą pod kolanami i poniżej łokci. Pozbyłem się przez przypadek już cztery lata mam jak na razie spokój nie muszę nosić długich rękawów mogę normalnie chodzić po plaży. Opisywałem ten problem w kilku miejscach i temat znikał no bo to nie była reklama jakiegoś tam produktu , mam nadzieję , że tutaj wpis pozostanie .

Cztery lata temu wywróciłem się na rowerze , mocno stłukłem sobie łokieć i to w miejscu chorym to mnie dobiło. Idąc z żoną na zakupy dostaliśmy ulotkę Konopnej Farmacji z Poznania i w ulotce była maść ,uwaga - to nie jest reklama ,,Maść z olejem konopnym na łuszczycę 24% Dr. Retter" https://konopiafarmacja.pl/masci-i-kremy/325-masc-z-olejem-konopnym-na-luszczyce-24-.html no bo taki obrzęk uznałem , że trzeba smarować. Po około dwóch tygodniach zauważyłem, nie tylko poprawę stłuczonego miejsca ale i miejsce łuszczycy zmalało. W związku z tym postanowiłem smarować tym maścią drugi łokieć i pod kolanami również po sześciu tygodniach smarowania problem u mnie zniknął. Na medycynie to ja się nie znam to nie moja działka , ale naprawdę mam spokój już cztery lata, myślę może to nie była łuszczyca jak twierdzili fachowcy, może to jakiś inny grzyb i tak sobie żyłem w przekonaniu przez dziesiątki lat ,że mam łuszczycę. Teraz już zapominam o tym a był to zwykły przypadek, może ktoś się wyśmieje z tego wpisu zdaję sobie z tego sprawę ,uważam ,że będzie śmiech pusty , ja mam spokój . Życzę wszystkim zdrowia

K
Karolina

Kiedyś nie mając innego wyboru zastosowałam Octenisept. Stwierdziłam, że może mi pomóc skoro ma tak dobry skład i szerokie działanie i faktycznie sprawdził się rewelacyjnie. Od teraz będę używać wyłącznie go.

Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia