Polacy cały czas podzieleni. Jedynie 36 procent uważa, że należy szczepić dzieci w wieku 12-15 lat przeciw COVID-19

Aleksandra Kiełczykowska
Polacy cały czas podzieleni. Jedynie 36 procent uważa, że należy szczepić dzieci w wieku 12-15 lat przeciw COVID-19
Polacy cały czas podzieleni. Jedynie 36 procent uważa, że należy szczepić dzieci w wieku 12-15 lat przeciw COVID-19 fot. karolina misztal / polska press/dziennik baltycki
Według sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla rp.pl Polacy cały czas są podzieleni w kwestii szczepień dzieci w wieku 12-15 lat przeciw COVID-19. Jedynie 36,2 procent pozytywnie odnosi się do takich działań.

Uczestnikom badania SW Research dla rp.pl zadano pytanie, czy ich zdaniem należy zaszczepić dzieci w wieku 12-15 lat przeciw COVID-19.

Jedynie 36,2 procent respondentów dało odpowiedź pozytywną. Odmiennego zdania jest 31,8 procent ankietowanych, czyli jedynie 4,4 punkty procentowe mniej.

Aż 32 procent badanych nie ma zadania w tej kwestii.

Oznacza to, że według sondażu prawie taka sama liczba osób chce szczepień dzieci, nie ma zdania oraz odnosi się negatywnie do takich działań.

– Częściej zwolennikami szczepień dzieci są osoby w wieku pow. 50 lat (odpowiedź twierdzącą wybiera 40%), z wykształceniem wyższym (42%), mieszkańcy miast pow. 500 tys. (44%) i miast o wielkości 20-99 tys. (40%), respondenci o dochodzie pow. 5000 zł (44%), mężczyźni (40% vs. kobiety 33%) – skomentował rp.pl wyniki badania Adrian Wróblewski, dyrektor Działu Analiz w SW Research.

Szczepienia dzieci wieku 12-15 lat

Dzieci w wieku od 12 do 15 lat mogą zapisywać się na szczepienia od 7 czerwca. Jednak takie szczepienie wymaga zgody rodzica.

10 dni wcześniej, bo 28 maja Europejska Agencja Leków dopuściła do użytku szczepionkę Pfizer/BioNTech do użycia właśnie w tej grupie wiekowej. Jak dotąd jest to jedyna szczepionka podawana osobom niepełnoletnim.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Dzieci czasem mądżejsze od do rosłych a kti jusz wzią zaszczyk to no cusz wie jakie skutki jak się ludzią daje trutkę bo że niby z pandemi to potem dziecią nie dadzą.

G
Gość

Nękanie wyborcy kończy się jak w Rzeszowie. To dopiero początek zmian.

Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia