Jaki ból głowy jest niepokojący? 5 sygnałów które wskazują, że natychmiast musisz wezwać pogotowie. Jak rozpoznać tętniaka lub udar mózgu?

Marta Siesicka-Osiak
Przyczyna bólu głowy jest zazwyczaj niegroźna dla naszego zdrowia, jeśli jednak pojawiają się inne niepokojące symptomy, powinniśmy niezwłocznie wezwać karetkę. Zobacz, na kolejnych zdjęciach, jakie objawy dają: udar, tętniak, guz mózgu i zapalenie opon mózgowych.
Przyczyna bólu głowy jest zazwyczaj niegroźna dla naszego zdrowia, jeśli jednak pojawiają się inne niepokojące symptomy, powinniśmy niezwłocznie wezwać karetkę. Zobacz, na kolejnych zdjęciach, jakie objawy dają: udar, tętniak, guz mózgu i zapalenie opon mózgowych. Halfpoint Images/peakSTOCK/GettyImages
Silny ból głowy to nie zawsze objaw choroby, często wynika z przemęczenia, odwodnienia lub stresu. Jeśli jednak towarzyszą mu mdłości, problemu z mową lub wzrokiem, to sygnał, że natychmiast powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Zobacz, co może być przyczyną bólu głowy i jak rozpoznać udar mózgu i inne niebezpieczne schorzenia.

Spis treści

Te objawy wskazują na: udar, zapalenie opon mózgowych, guza mózgu i tętniaka

Ty lub ktoś z twojego otoczenia odczuwacie silny ból głowy, któremu towarzyszą niepokojące objawy? Zajrzyj do naszej galerii i zobacz, na jakie schorzenie mogą one wskazywać. W przypadku każdego z nich konieczna jest natychmiastowa interwencja medyczna.

Z tyłu głowy, za okiem lub na skroni? Mapa bólu głowy pomoże rozpoznać przyczynę

Z tyłu głowy, za okiem lub na skroni? Mapa bólu głowy pomoże rozpoznać przyczynę

Ból głowy jest jedną z najczęstszych dolegliwości, z jakimi przychodzi mierzyć się ludziom w każdym wieku. Migrena, ból klasterowy, napięciowy czy zatokowy – wszystkie potrafią skutecznie utrudnić cod...

Marta Siesicka-Osiak
Marta Siesicka-Osiak

Co oznacza silny ból głowy? Masz te objawy – natychmiast zadzwoń po pogotowie

Silny ból głowy zawsze jest powodem do niepokoju. Nawet osoby, które cierpią na migreny, nie są w stanie przejść przez atak bólu bez dodatkowego stresu i poczucia zagrożenia. Bardzo silny ból może być bowiem spowodowany m.in. przez nacisk krwi, płynu czy zakrzepu na mózg.

Zobacz też: Nie tylko drganie powieki. Wczesne objawy guza mózgu mogą być inne

Choć jego przyczyna jest zazwyczaj niegroźna dla zdrowia, warto wiedzieć, kiedy ból głowy wymaga konsultacji lekarskiej lub pilnego udania się do szpitala. Jeśli silnemu, pulsującemu bólowi głowy towarzyszy, któryś z poniższych objawów, wymaga on pilnej konsultacji lekarskiej:

  • wymioty,
  • nadwrażliwość na światło lub głośne dźwięki,
  • ból szczęki podczas jedzenia,
  • zaburzenia widzenia,
  • drętwienie lub osłabienie kończyn.

Jeśli ból głowy pojawia się po urazie lub towarzyszą mu problemy z mową, pamięcią, koordynacją ruchową, senność lub bardzo wysoka temperatura, niezwłocznie należy udać się na SOR lub wezwać karetkę pogotowia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Polecane oferty

* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia