Zioła na PMS. Napary z tych roślin łagodzą ból brzucha i wahania nastroju. Jakie herbatki pić przy objawach napięcia przedmiesiączkowego?

Agata Siemiaszko
Kilka dni przed miesiączką robisz się rozdrażniona, masz wilczy apetyt i boli Cię brzuch? Wypróbuj domowe sposoby na objawy napięcia przedmiesiączkowego.  Dowiedz się z kolejnych slajdów, po jakie rośliny warto sięgać. Przesuwaj zdjęcia w prawo, naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kilka dni przed miesiączką robisz się rozdrażniona, masz wilczy apetyt i boli Cię brzuch? Wypróbuj domowe sposoby na objawy napięcia przedmiesiączkowego. Dowiedz się z kolejnych slajdów, po jakie rośliny warto sięgać. Przesuwaj zdjęcia w prawo, naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Getty Images
Napięcie przedmiesiączkowe to zespół objawów, który pojawia się kilka dni przed miesiączką i mija w momencie wystąpienia krwawienia. Szacuje się, że na PMS składa się nawet 300 różnych dolegliwości! Niektóre kobiety nie odczuwają objawów zbliżającego się okresu, a inne wręcz przeciwnie. Czy istnieją domowe sposoby łagodzące syndrom PMS? Oczywiście! Sprawdź, które zioła w naturalny sposób zmniejszają dolegliwości towarzyszące napięciu przedmiesiączkowemu.

Spis treści

Czym jest PMS i jakie są jego objawy?

Zespół napięcia miesiączkowego (PMS) nie jest chorobą, a zespołem objawów, które odczuwają niektóre kobiety w drugiej fazie cyklu oraz w pierwszych dniach krwawienia. PMS najczęściej obserwuje się u kobiet w wieku 25-30 lat, jednak u niektórych objawy mogą pojawiać się nawet do zakończenia menopauzy! Wyróżnia się ponad 300 różnych dolegliwości, które mogą pojawiać się już tydzień przed rozpoczęciem miesiączki.

Czytaj także: „Kobiecy żeń-szeń” wspomaga zdrowie pań. Łagodzi kobiece dolegliwości, wycisza, reguluje cykl

Zespół napięcia przedmiesiączkowego pojawia się głównie u pań, które mają obniżoną wrażliwość na zmiany hormonalne. Zaobserwowano także, że PMS znacznie częściej występuje u kobiet z nadwagą oraz u cierpiących na zaburzenia odżywiania się.

Jakie są objawy PMS? Każda kobieta inaczej może odczuwać zbliżający się okres, jednak wśród najpopularniejszych objawów można wymienić:

  • zmęczenie,
  • rozdrażnienie,
  • ból głowy,
  • smutek i płaczliwość,
  • ból i tkliwość piersi,
  • ból podbrzusza,
  • skurcze brzucha,
  • ból pleców,
  • wzdęcia,
  • zaparcia,
  • wzrost apetytu i chęć na produkty słodkie,
  • trądzik hormonalny na twarzy.

Nasilenie objawów przedmiesiączkowych jest indywidualną kwestią. Niektóre kobiety nie odczuwają żadnych symptomów zbliżającego się okresu, a inne nie są w stanie normalnie funkcjonować, aż do momentu wystąpienia krwawienia miesiączkowego.

Zobacz też:

Zioła, które złagodzą objawy napięcia przedmiesiączkowego i bolesnego miesiączkowania

Jak w naturalny sposób złagodzić objawy PMS? Te napary sprawią, że dolegliwości związane ze zbliżającą się miesiączką będą mniej dokuczliwe. Po co warto sięgać? Przede wszystkim są to:

  • melisa lekarska,
  • mniszek lekarski,
  • niepokalanek pospolity.

W galerii przedstawiamy jeszcze więcej ziół, które sprawdzą się jako naturalny środek łagodzący dolegliwości przedmiesiączkowe.

Te zioła łagodzą objawy PMS!

Dodaj firmę Autopromocja

Uzupełnij domową apteczkę

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nagroda Nobla w dziedzinie medycyny przyznana

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia