"Trzecia dawka szczepionki nieunikniona". Przełomowe badania naukowców UMK!

Małgorzata Oberlan
- Wydaje się, że trzecia dawka szczepionki jest nieunikniona - mówią naukowcy z UMK w Toruniu. Od pół roku badają odpowiedź immunologiczną zaszczepionych i ozdrowieńców. Wyniki ich badań na ponad 400 pracownikach uczelni w wieku 18-93 lata dają do myślenia.Zespołem badawczym kieruje prof. dr hab. Andrzej Tretyn z Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK. Cel badania to odpowiedź immunologiczna u osób zaszczepionych przeciwko SARS-CoV-2 oraz ozdrowieńców. Najprościej rzecz ujmując, chodzi o produkcję przeciwciał IgG chroniących przed infekcją oraz odpowiedź komórką zapobiegająca ciężkiemu przebiegowi koronawirusa.Zobacz na slajdach, do jakich wniosków doszli toruńscy naukowcy!
- Wydaje się, że trzecia dawka szczepionki jest nieunikniona - mówią naukowcy z UMK w Toruniu. Od pół roku badają odpowiedź immunologiczną zaszczepionych i ozdrowieńców. Wyniki ich badań na ponad 400 pracownikach uczelni w wieku 18-93 lata dają do myślenia.Zespołem badawczym kieruje prof. dr hab. Andrzej Tretyn z Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK. Cel badania to odpowiedź immunologiczna u osób zaszczepionych przeciwko SARS-CoV-2 oraz ozdrowieńców. Najprościej rzecz ujmując, chodzi o produkcję przeciwciał IgG chroniących przed infekcją oraz odpowiedź komórką zapobiegająca ciężkiemu przebiegowi koronawirusa.Zobacz na slajdach, do jakich wniosków doszli toruńscy naukowcy! Andrzej Romański UMK / Od lewej: prof. Andrzej Tretyn, dr Joanna Szczepanek, dr Monika Skorupa.
- Wydaje się, że trzecia dawka szczepionki jest nieunikniona - mówią naukowcy z UMK w Toruniu. Są oni w trakcie badań odpowiedzi immunologicznej zaszczepionych i ozdrowieńców po COVID-19. Wyniki ich badań na ponad 400 pracownikach uczelni w wieku 18-93 lat dają do myślenia.

Zobacz wideo: Trzy miesiące zwolnienia chorobowego, koniec raju dla symulantów**

Szczepienia przeciw COVID-19. Dwie dawki to za mało?

Zespołem badawczym kieruje prof. dr hab. Andrzej Tretyn z Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK. Cel badania to odpowiedź immunologiczna u osób zaszczepionych przeciwko SARS-CoV-2 oraz ozdrowieńców. Najprościej rzecz ujmując, chodzi o produkcję przeciwciał IgG chroniących przed infekcją oraz odpowiedź komórką zapobiegająca ciężkiemu przebiegowi koronawirusa.

Do jakich wniosków doszli toruńscy naukowcy? Sprawdź szczegóły w galerii!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

B
Bociek
Izrael szykuje się już na 4-tą dawkę, więc Polin nie może odstawać – „to niedobra jest”.
Q
Qu
ciekawe co beda mowic o 5 dawce ;]
G
Gość
Najpierw mówili, zaszczepcie się 1 dawką - jest 95% procentowa skuteczność, potem - weźcie drugą dawkę, będzie już pewne, że odejdziemy od obostrzeń. Po czym w Wlk Brytanii szaleją rekordy zachorowań przy zaszczepieniu 85% ludzi.

To się nie skończy. Paszporty kowidowe mają 8 miejsc na dawki. Będziecie bulić jeszcze kilka lat.
p
pies na baby
Ale dr Monika to jeszcze warta grzechu
Z
Złodziej Podolski
A czy Ci sami "naukowcy" zadali sobie trud zbadania odpowiedzi immunologicznej osób bezobjawowych?

Tutaj by wyszły ciekawe dane..
T
Tretyn ?
polecam "biografię" tego człowieka PZPRu i jego Brata.

Panie Boże broń nas przed takimi "naukowcami" i ich koncesjonowanymi "badaniami"
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia