Co na opuchnięte i zmęczone oczy? Rób okłady z tych ziół i przemywaj powieki naparami. Łagodzą objawy zapalenia, zaczerwienienie i pieczenie

Anna Rokicka-Żuk
Wideo
od 16 lat
Podrażnienie, zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie oczu? Na te objawy pomogą zioła do przemywania oczu i okładów na powieki. Wystarczy przygotować napar! Przesuwaj zdjęcia w prawo, ew. naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. fot. gpointstudio/freepik, nils-art/Pixabay (małe)
Przy zmęczeniu i podrażnieniu oczu, a także ich opuchnięciu i objawach łagodnego stanu zapalnego, sprawdzą się naturalne środki domowe. Przygotujesz je z roślin leczniczych. Zobacz najlepsze zioła na oczy, z których można robić okłady i napary do przemywania powiek. Sprawdź, jakie mają właściwości i jak je stosować, by szybko pozbyć się problemu.

Spis treści

Objawy stanu zapalnego w oku

Stan zapalny w obrębie oka to sytuacja, która może doprowadzić do poważnych powikłań. Dlatego wszelkie związane z nim dolegliwości warto jak najwcześniej łagodzić, by nie dopuścić do rozszerzenia się problemu.

Podrażnienie, zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie oczu? Na te objawy pomogą zioła do przemywania oczu i okładów na powieki. Wystarczy przygotować napar!
Podrażnienie, zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie oczu? Na te objawy pomogą zioła do przemywania oczu i okładów na powieki. Wystarczy przygotować napar! Przesuwaj zdjęcia w prawo, ew. naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. fot. gpointstudio/freepik, nils-art/Pixabay (małe)

Objawy ze strony oczu, które powinny zwrócić naszą uwagę i skłonić do działania, to zwłaszcza:

  • zaczerwienienie,
  • swędzenie,
  • pieczenie,
  • szczypanie,
  • łzawienie,
  • ból,
  • nadwrażliwość na światło,
  • obfita wydzielina z oka,
  • opuchlizna powiek i okolic oka,
  • niewyraźne widzenie.

Dowiedz się na temat:

Zioła do leczniczych okładów na oczy i ich przemywania

Przyczyną łagodnych dolegliwości oczu może być podrażnienie spowodowane np. działaniem wiatru, pyłów, ostrego światła, suchego powietrza, niskiej temperatury, dymu czynników chemicznych, ale także przedłużonym korzystaniem z ekranów urządzeń elektronicznych. W tym przypadku przemywanie oczu i okłady leczniczych ziół (i tzw. sztucznych łez) są lepszym wyborem niż lecznicze krople z apteki. Mogą też pomóc złagodzić opuchliznę w przypadku urazu łuku brwiowego.

Czytaj także: Łzawienie, pieczenie i swędzenie oczu – to może być alergia. Jak dbać o oczy? Wypróbuj te naturalne sposoby na alergiczne zapalenie spojówek

Natomiast źródłem stanów zapalnych – zapalenia spojówek, błony naczyniowej oka, przewodów łzowych brzegów powiek czy gruczołów tarczkowych, które prowadzi do powstania jęczmienia czy gradówki, są najczęściej drobnoustroje – zwykle bakterie. Takie problemy dają się łagodzić naturalnymi sposobami na samym początku rozwoju, później konieczne są zwykle silne leki. Jeżeli dolegliwości nie maleją w ciągu doby, należy jak najszybciej zgłosić się do okulisty.

Czytaj też: Przywrotnik to przyjaciel kobiet. Kwitnące zioło pomaga na typowe problemy pań, a stosowane zewnętrznie leczy stany zapalne

Od czego zacząć naturalne leczenie oczu? Od przygotowania naparu lub wywaru z surowca roślinnego (najczęściej suszonego), który następnie trzeba przecedzić i ostudzić, dbając przy tym o higieniczne warunki.

Z tych roślin leczniczych przygotujesz napary do przemywania i okładów, które łagodzą stany zapalne oczu i powiek.

Polecamy przeczytać także:

Dodaj firmę
Logo firmy Główny Inspektorat Sanitarny
Warszawa, Targowa 65
Autopromocja

Okulary przeciwsłoneczne w promocyjnych cenach

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia