Tak należy przechowywać leki latem. To bardzo ważne dla naszego zdrowia

Justyna Trawczyńska
Opracowanie:
Przechowywanie leków latem jest szczególnie ważne. Chodzi zarówno o leki, które przyjmujemy regularnie jak i te które bierzemy okazjonalnie. Zobaczcie jak powinniśmy przechowywać leki latem, w upalne dni. Szczegóły na kolejnych zdjęciach >>>
Przechowywanie leków latem jest szczególnie ważne. Chodzi zarówno o leki, które przyjmujemy regularnie jak i te które bierzemy okazjonalnie. Zobaczcie jak powinniśmy przechowywać leki latem, w upalne dni. Szczegóły na kolejnych zdjęciach >>>pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Przechowywanie leków latem może się okazać kłopotliwe. Kiedy w naszych domach termometry pokazują powyżej 30 kresek musimy pamiętać, że nie są to także dobre warunki do przechowywania leków. Przygotowaliśmy dla was małą ściąge dotyczącą prawidłowego przechowywania leków także w trudnych warunkach.

Choć po lekach z zewnątrz nie wygląda to powinny być one przechowywane w odpowiednich warunkach. I choć tabletki czy syropy wyglądają na środki, które nie wymagają specjalnego traktowania to nic bardziej mylnego. O przechowywaniu leków musimy wiedzieć kilka ważnych rzeczy.

Wszyscy wiemy, że leki powinny być przechowywane zdala od dzieci. Jest jeszcze kilka punktów, o których często zapominamy a ma to szczególne znaczenie właśnie w przypadku lata i wysokich temperatur.

W upały gorąco jest nie tylko na zewnątrz ale i w naszych domach. Jeśli nie mamy klimatyzacji to już po kilku dniach temperatura może szybko przekroczyć nawet 30 stopni Celsjusza w mieszkaniach. A to już temperatura za wysoka między innymi dla przechowywanych w domu leków.

Zobacz koniecznie: Nie jedz truskawek, jeśli przyjmujesz te leki. One w połączeniu z truskawkami mogą być niebezpieczne

Do preparatów, które należy przechowywać w temperaturze 2-8 stopni, należą:

  • szczepionki,
  • insuliny,
  • nystatyna w granulacie,
  • niektóre probiotyki, globulki dopochwowe, czopki i antybiotyki w zawiesinie.

Trzymanie leków w nieodpowiedniej temperaturze może doprowadzić do zmiany lub utraty ich właściwości.

Należy zwracać uwagę na niepokojące przemiany, takie jak zmiana koloru, smaku czy zapachu preparatu. Jeśli wystąpią, należy zrezygnować z przyjmowania leku.

Tak trzeba przechowywać leki latem

W poniższej galerii zobaczcie jakie są najważniejsze zasady przechowywania leków latem:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia