Poznaj 7 ulubionych nalewek Polaków. Owocowe trunki nastawione latem, nadają się już do picia. Zimą wspomogą odporność i zwalczą infekcje

Marta Siesicka-Osiak
Marta Siesicka-Osiak
Wideo
od 16 lat
Nalewka z pigwy, winogron, a może z dzikiej róży? Jedna z nich to prawdziwa liderka wśród robionych przez nas domowych trunków. Sprawdź, który przepis na nalewkę jest najczęściej wyszukiwany przez Polaków i na co pomaga 7 najpopularniejszych trunków na bazie owoców, które nastawiamy latem i wczesną jesienią.

Spis treści

TOP 7 nalewek owocowych. Te nalewki robimy najczęściej latem i jesienią

Lato i wczesna jesień to czas, kiedy korzystając z pełni sezonu, najczęściej nastawiamy nalewki owocowe. Większość z nich potrzebuje ok. pół roku, aby nabrać pełni smaku i właściwości. Zimą mija właśnie tych sześć miesięcy. Można więc rozpocząć degustację nastawionych w ubiegłym roku trunków. Warto po nie sięgnąć właśnie teraz, ale nie tylko ze względu na walory smakowe, ale przede wszystkim z uwagi na właściwości zdrowotne.

Na te nalewki najczęściej szukamy przepisów w Internecie. Zgadniesz, która króluje na liście?
Na te nalewki najczęściej szukamy przepisów w Internecie. Zgadniesz, która króluje na liście? ninelutsk/GettyImages

Większość nalewek owocowych jest świetnym źródłem witaminy C, dzięki czemu wspierają organizm w trudnym okresie infekcyjnym i pomagają w obronie przed wirusami. Część działa przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie, dlatego można stosować je pomocniczo w czasie przeziębienia i grypy.

Zobacz, jakie nalewki owocowe najchętniej robią Polacy i jak mogą one wpłynąć na nasz organizm.

Dlaczego nalewki z owoców są zdrowe?

Nalewki owocowe, to jeden z najczęściej nastawianych trunków w naszym kraju. Dlaczego są one zdrowe? Ponieważ alkohol użyty do ich przygotowania działa wzmacniająco na zawarte w owocach przeciwutleniacze oraz wspiera wyodrębnianie z nich innych istotnych dla organizmu związków.

Nalewki pite w umiarkowanych ilościach mogą wykazywać prozdrowotne działanie. Jednak należy pamiętać, że z ich spożywania zdecydowanie powinny zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące, dzieci i młodzież oraz osoby z chorobą alkoholową i alergią na poszczególne składniki trunku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia