Koronawirus: Jesteś w kwarantannie? Wejdź na stronę i skorzystaj z aplikacji "psychologia w kwarantannie" przygotowanej przez UKW Bydgoszcz

Jarosław Reszka
Do osób poddanych kwarantannie na szczęście rękę wyciąga nie tylko policja
Do osób poddanych kwarantannie na szczęście rękę wyciąga nie tylko policja Grzegorz Olkowski
Co robić z czasem? - myślą z narastającym lękiem osoby poddanej dwutygodniowej kwarantannie. Naukowcy z UKW postanowili ułatwić im przetrwanie tego okresu. Przeczytaj i zobacz koniecznie, jak to działa?

- Pracę nad aplikacja rozpoczęliśmy mniej więcej w tym samym czasie, gdy władze zaczęły wprowadzać aplikację ułatwiającą kontrolę nad ludźmi w kwarantannie - mówi prof. Paweł Izdebski z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, pomysłodawca i szef zespołu twórców aplikacji.

- Liczba Polaków poddanych izolacji niedługo przekroczy 100 tysięcy. Nie wszyscy z nich mają odwagę indywidualnie szukać pomocy psychologicznej. Nie wszyscy też potrzebują indywidualnego wsparcia. To im dedykowana jest nasza aplikacja - wyjaśnia prof. Paweł Izdebski.

Nad aplikacją pracowało trzech pracowników naukowych Wydziału Psychologii, wspieranych przez pracownika Instytutu Kultury Fizycznej oraz instruktorów ze szkół jogi i tai-chi. Aplikacja nazwana „Psychologia w kwarantannie” nie zawiera bowiem wyłącznie treści psychologicznych, lecz także bogaty zestaw ćwiczeń ruchowych oraz ofertę kulturalną.

Aplikację znajdziemy pod adresem internetowym: www.psychologiawkwarantannie.ukw.edu.pl.

Można z niej korzystać na dwa sposoby. Bardziej polecany polega na tym, że osoba w kwarantannie codziennie otwiera kolejną zakładkę, zawierającą propozycje na dany dzień. W zakładce znajdzie informacje i wskazówki od psychologów, m.in. redukujące lęk poprzez pokazanie, w jakie pułapki może wpadać nasz umysł, gdy docierają do niego niepokojące informacje, a także ułatwiające zarządzanie czasem. Niżej znajduje się codzienny trening relaksacyjny i ćwiczenia ruchowe.

WYPEŁNIJ ANONIMOWĄ ANKIETĘ: Jak często odwiedza Pan/i aplikację internetową?

Oferta kulturalna zawiera natomiast wybrane wiersze i linki do utworów muzyki dawnej. - Jestem miłośnikiem takiej muzyki, wyśmienicie na mnie działa i dlatego polecam ją także osobom odbywającym kwarantannę - dodaje prof. Izdebski.
Z aplikacji można też korzystać, zaglądając wyłącznie do poszczególnych zakładek tematycznych. Jej zawartość może zainteresować nie tylko osoby w przymusowej izolacji.

Aplikację znajdziemy pod adresem internetowym: www.psychologiawkwarantannie.ukw.edu.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
24 kwietnia, 15:51, Gość:

Weekendowe okazje

https://bit.ly/okazje-dnia-ok

Uwaga na stronie jest wirus (komputerowy).

Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia