Na zlecenie amerykańskiego rządu polski start-up Immersion stworzył platformę, która przeszkoli personel medyczny w Stanach Zjednoczonych. Aplikacja ma zwiększyć bezpieczeństwo lekarzy i ujednolicić wiedzę odnośnie użytkowania ubrań ochronnych we wszystkich stanach. Projekt powstał we współpracy z polsko-amerykańską Fundacją Alliance for Innovation oraz Amerykańskim Departamentem ds. Weteranów (United States Department of Veteran Affairs). Wkrótce aplikacja będzie dostępna także w Polsce.
Aplikacja szkoleniowa dla amerykańskiego rządu powstała na Ursynowie w Warszawie w zaledwie kilka dni. Jej głównym celem jest przekazanie kluczowej wiedzy pracownikom medycznym odnośnie użytkowania ubrań ochronnych oraz ujednolicenie wiedzy medycznej pomiędzy szpitalami we wszystkich stanach w kraju.
- Dzięki wykorzystaniu nowych technologii udało się stworzyć interaktywne doświadczenie obrazujące kluczowe zasady dotyczące prawidłowego nakładania i zdejmowania odzieży ochronnej. USA zależało na ujednoliceniu zasad, aby móc w jasny i przystępny sposób szkolić osoby znajdujące się na pierwszej linii frontu, które codziennie narażone są na bezpośredni kontakt z osobami zarażonymi - mówi Piotr Baczyński, szef Immersion.
Aplikacja krok po kroku pokazuje zasady bezpiecznego zakładania i zdejmowania sprzętu ochrony osobistej. Dzięki wykorzystaniu avatarów i realnych filmów wideo uczy, jak poprawnie dezynfekować ręce czy zdejmować fartuch wraz z rękawiczkami. Szczegóły na stronie us.emergency.training. Tam można zobaczyć, jak to wygląda.
- Współpraca z Immersion i stworzona w tak krótkim czasie aplikacja uzyskały wśród liderów Veteran Health System ogromne uznanie i bardzo pozytywną opinię. Wierzę, że jest to znakomity początek szerokiej współpracy polskiej, innowacyjnej firmy z federalną instytucją, która prowadzi opiekę nad 6 milionami amerykańskich weteranów - ocenia prof. Michael Czekajlo, Co-Chairman AFI i pracownik Veteran Health System.
USA to kraj z największą na świecie liczbą zgonów spowodowanych rozprzestrzenianiem się pandemii Covid-19. W walkę z pandemią są zaangażowane setki tysięcy lekarzy. Dołączają do nich służby mundurowe, takie jak wojsko czy gwardia narodowa. Wszystkie te osoby są narażone na zakażenie. Według niektórych danych nawet 20 proc. lekarzy może zostać zainfekowanych.