6 najczęstszych błędów, które popełniamy, kiedy pijemy alkohol. Lepiej ich nie rób

Gabriela Fedyk
Alkohol jest często nieodłącznym elementem wielu świątecznych spotkań i uroczystości.
Alkohol jest często nieodłącznym elementem wielu świątecznych spotkań i uroczystości. SeventyFour/Getty Images
„Pić trzeba umieć” – to zdanie słyszało zapewne wielu z nas. W tych prostych słowach zawarta jest prawda. Różne spotkania towarzyskie zakrapiane są alkoholem, a picie go może skończyć się niekoniecznie tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Poznaj 6 najczęstszych błędów, jakie popełniamy, pijąc alkohol. Nawet nie wiesz, jak bardzo możesz się mylić!

Spis treści

6 błędów popełnianych przy piciu alkoholu

Niezależnie czy jest to sylwester, czy majówka, przy takich okazjach alkohol leje się strumieniami. Niektórzy mają taktykę, jak się nie upić zbyt szybko, inni chętnie sięgają po kolejne kieliszki, szklanki czy butelki, nie myśląc o konsekwencjach (takich jak np. kac).

Grupa ludzi świętująca przy stole
Alkohol jest często nieodłącznym elementem wielu świątecznych spotkań i uroczystości. SeventyFour/Getty Images

Alkohol jest popularny i łatwo dostępny, ale wciąż nie wszyscy potrafią się z nim odpowiednio obchodzić i popełniają wiele gaf. W naszej galerii poznasz 6 najczęstszych błędów, jakie towarzyszą piciu alkoholu.

Jak nauczyć się pić alkohol? Wskazówki, jak pić z głową

Picie alkoholu to sztuka. Łatwo przeholować, a skutki w najlepszym razie odczujemy w postaci kaca albo wstydu. Jak pić z głową? Oto kilka wskazówek:

  • Nawadniaj się wodą lub napojami bezalkoholowymi. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji spowodowanych piciem alkoholu, naprzemiennie pij napoje alkoholowe z wodą lub innymi napojami bezalkoholowymi. Dobrze jest też robić przerwy między kolejnymi drinkami alkoholowymi – przynajmniej godzinną.
  • Skup się na ludziach i aktywnościach. Alkohol nie powinien być główną atrakcją spotkania. Zamiast w picie napojów wyskokowych zaangażuj się w rozmowy i inne atrakcje.
  • Ogranicz picie alkoholu przed i po imprezach. Jeżeli będziesz na spotkaniu, podczas którego pojawi się alkohol, nie sięgaj po niego przez kilka dni przed i po tym wydarzeniu. To pomoże twojemu organizmowi odpocząć i zregenerować się. Warto też odmówić picia alkoholu na imprezie.
  • Przyjdź później, wyjdź wcześniej. Dobrą taktyką jest późniejsze przyjście na imprezę lub wcześniejsze wyjście – lub to i to. Warto jednak poinformować o tym gospodarza, aby nie był zaskoczony twoim nagłym wyjściem.

Bądź zawsze w formie

Materiały promocyjne partnera
Dodaj firmę Autopromocja
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz smartfonów w szkołach? 67% Polaków mówi "tak"!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia