Jakie kolory nosić w upalne dni? Niekoniecznie chodzi o biały! Zobacz, co najlepiej nosić w upał

Gabriela Fedyk
Opracowanie:
Wideo
od 7 lat
Kiedy termometry wskazują temperaturę powyżej 25 stopni Celsjusza, z nieba leje się żar, a po twarzy spływają krople potu, wiesz, że coś się dzieje. Upalne dni to dla jednych wyczekiwany czas w roku, dla innych koszmar, który muszą jakoś przetrwać. W co się ubrać na upały, żeby sobie ułatwić życie i się nie męczyć?

Spis treści

Jakie kolory ubrań na upały? Wybierz te 3 kolory i zachowaj chłód

Podejrzewam, że podobnie jak ja przywykłaś do tego, że biały jest uważany za najlepszy kolor na gorące dni. Chociaż świetnie sprawdza się w utrzymaniu chłodu, to ma też jedną wadę – łatwo się brudzi. Żółte plamy od potu i od kremu z filtrem, kapiące lody czy sok z sezonowych owoców mogą zrujnować stylizację i humor, a zamiast cieszyć się słoneczną pogodą będziesz myśleć, jak usunąć plamy. Jednak nie tylko biel jest dobrym wyborem na upały. Alex Econs, ekspert w dziedzinie odzieży, zdradził, jakie barwy sprawdzą się podczas upałów. Będziesz zaskoczona – tak jak ja.

3 najlepsze kolory na upały to:

  1. żółty,

  2. szary,

  3. czerwony.

Ubrania w gorące dni powinny mieć nie tylko odpowiednie kolory i tkaniny, ale też krój.
Ubrania w gorące dni powinny mieć nie tylko odpowiednie kolory i tkaniny, ale też krój. halayalex/freepik

– Po bieli, naukowo udowodniono, że kolory, które utrzymują ciało w chłodzie, to żółty, szary i, co bardziej zaskakujące, czerwony – powiedział Mirror Alex Econs. – Z drugiej strony należy unikać niebieskiego, a także jasnozielonego, ciemnozielonego i czarnego. Kolory te mają trudności z odbijaniem promieni słonecznych, więc zatrzymują ciepło ze słońca, inne kolory lepiej odbijają ciepło – dodał.

Jaki materiał jest najlepszy na lato?

Jeżeli do tej pory nie zwracałaś uwagi na materiały, z jakich są wykonane twoje ubrania, czas to zmienić. Sprawdź metki swoich ubrań i wybierz te, które najlepiej sprawdzą się podczas gorących dni.

– Naturalne tkaniny są najbardziej oddychające, a zatem najlepsze podczas fali upałów. Pomagają zmniejszyć pocenie się, umożliwiając łatwiejszy przepływ powietrza, naturalnie chłodząc skórę w rosnących temperaturach – mówił Econs. – Bawełna jest najlepszym materiałem pozwalającym skórze oddychać, podczas gdy len ma właściwości termoregulacyjne, które utrzymują regulowaną temperaturę ciała i chłód pomimo rosnących temperatur.

Twoja letnia garderoba powinna więc składać się przede wszystkim z bawełnianych i lnianych ubrań.

W co się ubrać na upały? Zakryj ramiona, aby uniknąć poparzeń

Ubrania w gorące dni powinny mieć nie tylko odpowiednie kolory i tkaniny, ale też krój. Noszenie krótkich spodenek, spódniczek i sukienek oraz koszulek na ramiączkach może być kuszące, ale nie jest to najlepszy pomysł. Odzież, która więcej odsłania, niż zasłania, zwiększa ryzyko poparzeń słonecznych, a nie tego chcesz od lata.

– Wybierz luźne stylizacje, które pozwolą na maksymalny przepływ powietrza i osłonę, aby zminimalizować przegrzanie. W górnej części ciała koszulka polo może być dobrym rozwiązaniem, ponieważ kołnierzyk może zapewnić dodatkową ochronę szyi, a t-shirt z rękawami zapewni osłonę ramion. W dolnej części ciała luźne szorty, spódnice lub spodnie zapewnią ochronę, a jednocześnie będą przyjemnie chłodzić – radził Alex Econs.

Wybierając stroje w upały, sięgnij po żółte, szare i czerwone kolory i pamiętaj, żeby materiały, z których zostały wykonane, były naturalne.

Źródło:

Polecjaka Google News - Strona Zdrowia

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia