Europosłanka Elżbieta Łukacijewska: Nie zaszczepiłeś się, to płać za leczenie w szpitalu

Grzegorz Anton
Grzegorz Anton
Arkadiusz Rogowski
Arkadiusz Rogowski
Elżbieta Łukacijewska opowiada się m.in. za tym, żeby osoby niezaszczepione nie mogły wchodzić np. do restauracji
Elżbieta Łukacijewska opowiada się m.in. za tym, żeby osoby niezaszczepione nie mogły wchodzić np. do restauracji Fot. facebook.com/lukacijewska
Udostępnij:
– Twoja wolność kończy się tam, gdzie zagraża ona życiu i zdrowiu innych – w ten sposób europosłanka PO Elżbieta Łukacijewska tłumaczy swoją propozycję, by osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, płaciły za ewentualne leczenie w szpitalu z własnej kieszeni. Z kolei prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał apel Unii Metropolii Polskich, by dać pracodawcom możliwość sprawdzenia, czy pracownicy się szczepili. Poseł PSL Mieczysław Kasprzak proponuje natomiast za szczepienie… gratyfikację finansową.

Swoją propozycję Elżbieta Łukacijewska ogłosiła przy okazji przyjęcia trzeciej dawki szczepionki.

– Ja rozumiem, że nikogo nie można zmusić do szczepienia. Jeśli jednak, mając możliwość darmowego zaszczepienia się, trafiasz do szpitala bo jednak COVID istnieje i go złapałeś, powinieneś ponieść koszty leczenia. Bo swoją beztroską zagrażasz innym, a Twoja wolność kończy się tam, gdzie zagraża ona życiu i zdrowiu innych – napisała w mediach społecznościowych europosłanka.

W rozmowie z Nowinami Łukacijewska podkreśliła, że nie jest to stanowisko Platformy Obywatelskiej lecz jej własne, prywatne.

– Napisałam to, żeby wywołać temat do myślenia ludziom; że coś się w tej Polsce dzieje nie tak w podejściu do pandemii – mówi europosłanka, która w odróżnieniu od zwykłego mieszkańca Podkarpacia zarabia miesięcznie około 40 tys. zł.

Na pytanie wprost, czy zwykły mieszkaniec powinien płacić za leczenie koronawirusa w szpitalu, które może kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych, odpowiedziała: – Nie, oczywiście że nie. Rolą polityka jest też wywoływanie dyskusji nad problemem. Bo przecież każdy może wziąć szczepionkę – dodała.

Elżbieta Łukacijewska opowiada się również za tym, żeby osoby niezaszczepione nie mogły wchodzić np. do restauracji.

– Tak jest w większości krajów Unii Europejskiej – tłumaczy europosłanka.

Apel prezydentów

Bardziej konsekwentny jest prezydent Rzeszowa. Kilka dni temu Konrad Fijołek podpisał się pod apelem Unii Metropolii Polskich do rządu.

– Żądamy podjęcia prac w trybie natychmiastowym nad aktami prawnymi umożliwiającymi pracodawcom weryfikację posiadania przez pracowników Unijnego Certyfikatu COVID (UCC) i podejmowanie stosowanych działań w obrębie zakładu pracy – czytamy w dokumencie podpisanym przez 12 prezydentów największych miast.

Czy zatem w związku z podpisanym apelem prezydent Rzeszowa zamierza na terenie miasta wprowadzić jakieś ograniczenia dla niezaszczepionych lub wprowadzić inne środki, które mogłyby przyczynić się do poprawienia bezpieczeństwa w związku z COVID-19?

– Wspólny apel prezydentów miast o podjęcie w trybie pilnym prac nad aktami prawnymi umożliwiającymi weryfikację szczepień pracowników czy ograniczającymi dostęp osób niezaszczepionych do miejsc publicznych w zamkniętych pomieszczeniach lub gdy niemożliwe jest zachowanie dystansu, ma na celu właśnie możliwość reagowania i poprawy bezpieczeństwa w związku z COVID – odpowiedziała Marzena Kłeczek-Krawiec, kierownik Oddziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa. – Prezydent Rzeszowa działa zgodnie z prawem i obecnie nie wprowadza żadnych dodatkowych ograniczeń, stosując się do tych wprowadzonych przez rząd – dodała.

600 zł za szczepienie?

Zgoła inny pomysł na przekonanie mieszkańców Podkarpacia do szczepień przeciwko COVID-19 ma PSL. To 600 zł w formie ulgi w podatku PIT dla wszystkich, którzy wykażą się szczepieniem.

– Po pierwsze nie stanowiłoby to naruszenie niczyjej prywatności, bo te dane nie byłyby nigdzie publikowane, a skorzystałby z tego, kto by chciał. Być może zachęciłoby to i zmobilizowało niektórych do zaszczepienia się – mówi poseł PSL Mieczysław Kasprzak. Dodaje, że ten postulat był już zgłaszany na szczeblu centralnym, ale „gdzieś utkwiła i nie znalazła światła dziennego”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Koniec stanu epidemii w Polsce

Wideo

Materiał oryginalny: Europosłanka Elżbieta Łukacijewska: Nie zaszczepiłeś się, to płać za leczenie w szpitalu - Nowiny

Komentarze 22

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Pani Elu POlecam film o NOPach.https://www.bitchute.com/video/kXu60g0QaIeo/
W
Waldek
62 strony z NOPami

ZABIJAJĄ LUDZI SZPRYCAMI!!!!!

JUŻ TEGO NIE UKRYJECIE-USUWANIM NIE UCIEKNIECIE ODPOWIEDZIALNOŚCI DZIENNIKARZYNY!!!!!-MAMY WAS!!!!
W
Waldek
Szmaty -NOWINY !!!!! USUWAJĄ RAPORTY...ale ja mam skopiowane, -mendy!!!!

Ogółem do dnia 30 listopada 2021 r. zarejestrowano 16 299 NOP, natomiast wykonano łącznie 41 675 389 szczepień. NOPy stanowią ok.

0,05%.

W ramach prowadzonego w NIZP PZH - PIB nadzoru epidemiologicznego, od 27 grudnia 2020r. do 30 listopada 2021 r.

z Inspekcji Sanitarnej wpłynęło łącznie 13 276 NOP, co stanowi ok. 80% zgłoszeń zarejestrowanych w systemie SEPIS (System Ewidencji

Państwowej Inspekcji Sanitarnej). Pozostałe zgłoszenia są uzupełniane przez Inspekcję Sanitarną i sukcesywnie przesyłane do NIZP PZH -

PIB.
G
Gość
Nowiny - cenzura usunęła więc raz. Niestety taki mamy system wyborczy, że takie osoby dostają się do PE. To jest DRAMAT. Jeżeli byłby na pierwszej pozycji RĘCZNIK to RĘCZNIK dostałby się do PE. To wina systemu wyborczego i nie chodzi tutaj o konkretną partię. Trzeba to zmienić a większość ludzi oddających głosy o tym nie wie.
S
Szaman
12 grudnia, 19:24, Via Carpatia:

Tej pani już DZIĘKUJEMY!!!

To nie pani, to dno i kloaka!

S
Szaman
13 grudnia, 02:34, Pucmen:

Ale mnie wnerwia ta baba. Niech najpierw składki zdrowotne oddadzą od początku pandemii. I ok bedzie:):):)

Nie martw się, i tak zdechnie !

S
Szaman
Historia kołem się toczy, wie to każdy mądry człek! Obudziliśmy się w komunizmie pod czysta postacią, w wydaniu o wiele gorszym niż ten rodem z PRL! Polska nie jest Niepodległa, Polska nie ma suwerenności, Polska steruje Komunistyczna UE! Nakazy, rozkazy, zakazy, cenzura prasy, mediów, streamów... KOMUNA x 10 od tej z PRL! Czystym dowodem jest ten portal, czym jest usuwanie komentarzy? CENZURĄ! Czym jest cenzura? Komunizmem!
S
Szaman
13 grudnia, 12:12, Janusz Kołodziej:

Nudzi się wam że usuwacie komentarze

CENZURA kolego ! Komuna wróciła tylko inaczej się nazywa!

S
Szaman
Won pokrako z PO !!! Twój czas minął paskudna, obleśna, cuchnąca babsztylico !!!
J
Janusz Kołodziej
Nudzi się wam że usuwacie komentarze
J
Janusz Kołodziej
13 grudnia, 10:17, Prawdziwy Polak:

I ma rację.

Jeżeli ktoś świadomie (chociaż określenie antyszczepionkowca osobą świadomą jest dość ryzykowne) nie przyjmuje kuracji, która jest ogólnie dostępna, a potem chce się za olbrzymie pieniądze leczyć na koszt społeczeństwa, to powinnien za to leczenie zapłacić.

Życzę powikłań po szczepieniu cymbale

P
Prawdziwy Polak
I ma rację.

Jeżeli ktoś świadomie (chociaż określenie antyszczepionkowca osobą świadomą jest dość ryzykowne) nie przyjmuje kuracji, która jest ogólnie dostępna, a potem chce się za olbrzymie pieniądze leczyć na koszt społeczeństwa, to powinnien za to leczenie zapłacić.
o
otco
No i kto was wybrał na stanowiska? Bo ja na pewno NIE!!!
P
Pucmen
Ale mnie wnerwia ta baba. Niech najpierw składki zdrowotne oddadzą od początku pandemii. I ok bedzie:):):)
A
Agata
12 grudnia, 17:22, Gość:

Prawda jest taka, że gdyby państwo polskie mi gwałtem nie zabierało składki zdrowotnej to ci wszyscy pseudo-lekarze, wiecznie nieobecne pielęgniarusie i dziunie w rejestracji już dawno by wylecieli na zbity pysk w prywatnej służbie zdrowia. Załatw mi Łukacijewska zwolnienie ze składki to ciepłym moczem oleję twoje leczenie w państwowym szpitalu!

12 grudnia, 21:19, Gość:

jest jedna rada - lecz się prywatnie - absurdalnie proste.

Leczyc sie prywatnie!? Robie to od lat, wiec proszę o zwrot mojej kasa za ktora macie wszczepiane to [wulgaryzm] i za to ze leczycie sie tez z moich pieniędzy. Taka logika i sposob myslenia do niczego nas nie zaprowadzi.

Przejdź na stronę główną Strona Zdrowia
Dodaj ogłoszenie