Spis treści
Dlaczego noszenie mokrego kostiumu jest niebezpieczne dla zdrowia?
Infekcje intymne, w szczególności te spowodowane przez grzyby Candida albicans, najczęściej rozwijają się w wilgotnym, ciepłym środowisku. Nosząc mokry kostium latem, dajemy im idealne warunki do rozwoju.
Kandydoza, czyli namnożenie grzyba Candida albicans, nazywana jest także drożdżycą lub grzybicą pochwy, jest jedną z nieczęstych chorób, do których może prowadzić niezmienianie mokrego stroju kąpielowego. Sam drożdżak jest nieszkodliwy, dopóki nie dojdzie do jego nadmiernego namnożenia.
Do najczęstszych objawów kandydozy należą: świąd i pieczenie, białe, grudkowate upławy, pęcherze i grudki pojawiające się w okolicach intymnych oraz ból przy oddawaniu moczu. Jeśli zauważysz je u siebie, to prawdopodobnie rozwinęła się u ciebie drożdzyca.
To musisz wiedzieć o higienie intymnej, by zachować zdrowie
To najważniejsze miejsce kobiecego ciała, które wymaga odpowiedniej higieny. Bez niej łatwo o infekcje i choroby, które mogą prowadzić nawet do niepłodności! Tymczasem w kwestii mycia się „tam” na dol...
Jak leczyć drożdżycę? Te leki warto mieć w wakacyjnej apteczce
Leczenie zaawansowanej drożdżycy to trudny i długotrwały proces, który wymaga dużej dyscypliny od pacjentki. Często musi ona wprowadzić radykalne zmiany w codziennej diecie, m.in. odstawić cukier. Aby nie doprowadzić do rozwoju choroby, warto rozpocząć terapię już od pierwszych objawów.
Może pomóc w tym szybkie zastosowanie leków przeciwgrzybiczych z grupy pochodnych triazolu. Kobiety mające tendencję do nawracającej drożdżycy, mogą poprosić lekarza prowadzącego o profilaktyczne przepisane farmaceutyku na wakacje. Jeśli choroba jest we wczesnym stadium, pomóc może zastosowanie maści przeciwgrzybiczej lub globulek z klotrymazolem, które można kupić w aptece bez recepty.
Jakie są najczęstsze przyczyny i objawy infekcji intymnych? Poznaj pierwsze symptomy
Upławy, świąd i ból w okolicach intymnych często są pierwszymi objawami infekcji. Zdarza się jednak, że wynikają z alergii lub zaburzeń pH pochwy. Nieustępujące symptomy nigdy nie powinny być lekceważ...
Kto jest podatny na rozwój kandydozy? Te osoby powinny być szczególnie uważne
Chodzenie w mokrym kostiumie po kąpieli nie służy nikomu. Jednak osoby, które:
- przyjmują antybiotyki,
- cierpią na cukrzycę,
- mają osłabiony układ odpornościowy,
powinny być szczególnie ostrożne, ponieważ ich stan sprzyja rozwojowi choroby.
Także zmiany hormonalne zachodzące w organizmie kobiet, podczas ciąży, menstruacji, menopauzy lub stosowania antykoncepcji hormonalnej, mogą zaburzać środowisko pochwy i sprawiać, że jest ona bardziej podatna na infekcje.
Tym możesz zarazić się na basenie i kąpielisku. Jak tego uniknąć?
Bakterie, grzyby, wirusy i pasożyty – wszystkie te patogeny możemy spotkać w zbiornikach wodnych. Odpowiadają za infekcje, które mogą pojawiać się po kąpieli w niewystarczająco czystym basenie lub po ...