Ból pleców na dole, między łopatkami, a może po bokach? Zamiast smarować się znowu maścią zobacz, co to znaczy i wylecz przyczynę

Monika Góralska
Wideo
od 16 lat
Masz bóle pleców na dole, między łopatkami lub po bokach? Zamiast smarować się maścią na ból pleców lub łykać kolejną tabletkę przeciwbólową sprawdź, co może oznaczać ból w określonej części pleców i rozpoznaj, skąd się bierze. Dzięki prawidłowej diagnozie zaczniesz leczyć przyczynę, a nie tylko kamuflować skutki. Ignorowanie bólu pleców może doprowadzić do poważnych konsekwencji takich jak przepuklina kręgosłupa, a nawet rozwój raka.

Spis treści

Ból pleców na dole, między łopatkami, po bokach? Co to może oznaczać?

Jeśli uważasz, że w pewnym wieku ból pleców i innych części ciała to już norma to się mylisz. Nie męcz się z bólem, tylko zlokalizuj go i zobacz, co oznacza. Dzięki temu wykryjesz przyczynę bólu pleców i będziesz mógł go zwalczyć.

Kobieta trzyma się za plecy
Ból pleców na dole, między łopatkami, a może po bokach? Zobacz w galerii, co oznacza ból w określonej części pleców. Rozpoznaj jego przyczynę zamiast tylko łagodzić objawy. Tom Merton/gettyimages.com

Ból pleców na dole, między łopatkami, a może po bokach? Zobacz w galerii, co oznacza ból w określonej części pleców

Lokalizacja bólu pleców może dużo powiedzieć o jego przyczynach. W zależności od tego, w którym miejscu odczuwasz ból, może on oznaczać problemy z którymś z narządów wewnętrznych, a także dolegliwości związane z kręgosłupem takie jak wypadnięcie dysku, inaczej przepuklina kręgosłupa i związany z nią ucisk nerwów.

Bolą cię plecy? Zamiast smarować się maścią, idź do lekarza

Lokalizacja bólu pleców wskazuje na przyczynę bólu i pozwala na zastosowanie odpowiedniego leczenia. Jednak, gdy ból pojawia się nagle lub gdy towarzyszy mu wysoka temperatura i nagła utrata masy ciała bez wysiłku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Zobacz także: Ból nóg czy pleców daje ci się we znaki? Maść przeciwbólowa może nie zadziałać. Sprawdź, co oznacza ból różnych części ciała

Ból pleców wymaga natychmiastowego udania się po pomoc medyczną, gdy towarzyszą mu objawy takie jak:

  • ból, mrowienie, drętwienie lub niedowład obu nóg,
  • drętwienie lub mrowienie w okolicy narządów płciowych, lub pośladków,
  • trudności z oddawaniem moczu,
  • utrata kontroli nad zwieraczem pęcherza lub odbytu (nietrzymanie moczu i stolca),
  • ból w klatce piersiowej,
  • ból kręgosłupa po urazie, np. wypadku samochodowym.

Jeśli ból nie ustępuje po odpoczynku lub nasila się w nocy, podczas kichania, kaszlu lub oddawania stolca, zamiast brania kolejnej tabletki przeciwbólowej lub smarowania się pięćdziesiąty raz maścią rozgrzewającą czy chłodzącą na bóle pleców idź do lekarza. Szybkiej ingerencji specjalisty wymaga również pojawienie się guzka lub obrzęku na plecach oraz bólu szczególnie w górnej części pleców między ramionami.

Co oznacza taki ból pleców sprawdzisz w naszej galerii

Polecjaka Google News - Strona Zdrowia

Uzupełnij domową apteczkę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
monikaaa
Moja mama zmagała się z rwą kulszową przez długi czas. Ból był tak intensywny, że nie mogła normalnie funkcjonować, a jedynym rozwiązaniem były tabletki przeciwbólowe, które przynosiły tylko chwilową ulgę pleców a podrażniały jej brzuch . Szukając naturalnych metod, które mogłyby jej pomóc, natrafiłam na kilka produktów, które przyniosły niesamowite rezultaty w ciągu tygodnia.

Olej CBD 10% RAW okazał się prawdziwym przełomem w naturalnym leczeniu bólu rwy kulszowej u mamy . Surowy olejek CBD, który moja mama stosowała regularnie, szybko łagodził ból i zmniejszał stany zapalne. Dzięki temu mogła wreszcie poczuć ulgę i zaczęła wracać do normalnego życia.

Dodatkowo suplementy takie jak MSM Pharmovit i omółek nowozelandzki wspierały zdrowie jej stawów i wzmacniały je. Piła również napar z liści laurowych przez 3 dni. Połączenie tych suplementów w jej codziennej diecie przyniosło wyraźną poprawę już po kilku dniach stosowania.

Kąpiele z dodatkiem soli konopnej z Morza Martwego i oleju konopnego firmy Palacio, połączone z naparem z liści laurowych, stały się częścią jej wieczornego rytuału. Te kąpiele działały relaksująco i przeciwbólowo, co przynosiło ulgę po całym dniu i pomagało w regeneracji mięśni.

Maść konopna Thermolka Extra to kolejny produkt, który zasługuje na wyróżnienie. Stosowana bezpośrednio na bolące miejsca, szybko przynosiła ulgę. Dzięki swoim rozgrzewającym i przeciwbólowym właściwościom, mama mogła znowu swobodnie się poruszać.

Te produkty zakupiłam w aptece w Poznaniu, w Konopnej Farmacji na Ratajczaka w Poznaniu . Można je również zamówić przez internet na ich stronie, a także poszukać w lokalnych sklepach zielarskich .

Po tygodniu systematycznego stosowania tych produktów, mama odczuła znaczną ulgę. Po leżeniu tydzień w łóżki mogła cieszyć się znowu życiem bez bólu. Gdy tylko pojawia się nawrót dolegliwości bo to niestety dziadostwo wraca, szybko zaczyna stosować olej CBD, maść Thermolka Extra i pije napar z liści laurowych, aby nie dopuścić do stanu, w którym nie będzie mogła się ruszać z łóżka z bólu.

Wiec jeśli często zmagasz się z rwą kulszową, zdecydowanie warto wypróbować te naturalne produkty. Mogą one przynieść ulgę i poprawić jakość życia już w ciągu tygodnia. Moje doświadczenie pokazuje, że naturalne metody naprawdę działają i mogą odmienić codzienność na lepsze
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia