Roczny Antoś z Pleszewa był niewidomy od urodzenia. Lekarze z Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach przywrócili mu wzrok!

Piotr Fehler
Dzięki przeszczepieniu rogówki obu oczu roczny Antoś z Pleszewa odzyskał wzrok. Bardzo rzadki zabieg u chłopczyka przeprowadzili lekarze z Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach, który już wkrótce stanie się Europejskim Centrum Okulistyki.
Dzięki przeszczepieniu rogówki obu oczu roczny Antoś z Pleszewa odzyskał wzrok. Bardzo rzadki zabieg u chłopczyka przeprowadzili lekarze z Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach, który już wkrótce stanie się Europejskim Centrum Okulistyki. Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach
Dzięki przeszczepieniu rogówki obu oczu roczny Antoś z Pleszewa odzyskał wzrok. Bardzo rzadki zabieg u chłopczyka przeprowadzili lekarze z Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach, który już wkrótce stanie się Europejskim Centrum Okulistyki.

Niewidomy chłopiec z Pleszewa odzyskuje wzrok!

To wyjątkowa historia ze szczęśliwym zakończenie, która dzieje się na naszych oczach i to dosłownie! Cudowne informacje napłynęły do Pleszewa z Katowic, a dokładnie z Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach, który już wkrótce stanie się Europejskim Centrum Okulistyki. Roczny Antoś z Pleszewa, który był niewidomy od urodzenia odzyskuje wzrok!

Lekarze wykonali u niego bardzo rzadki zabieg przeszczepienia rogówki. Rocznie z tego typu patologią rogówki, powodującą obuoczne niewidzenie, rodzi się jedno, dwoje dzieci w kraju.

Antoś z Pleszewa nie widział od urodzenia

Historia Antosia z Pleszewa, który nie widział od urodzenia poruszyła lekarzy z Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach. To na ich pomoc mogła liczyć mama rocznego chłopczyka z Pleszewa, która pomocy dla swojego synka szukała praktycznie w całym kraju!

- Nigdzie nie potrafili mi pomóc. Walczyłam o jego zdrowie w wielu miejscach, tylko tu podjęto się leczenia mojego synka - ze łzami w oczach mówi Edyta Stasiak, mama Antosia. - Jestem wdzięczna wszystkim, którzy pomogli odzyskać wzrok mojemu dziecku. Dzięki temu dostał szansę na normalne życie - można przeczytać w mediach społecznościowych katowickiego szpitala

Operacja niewidomego Antosia z Pleszewa przebiegła bez zarzutu

Chłopczyk z Pleszewa urodził się, jako jedno z bliźniąt, z patologią rogówki. Nie widział od urodzenia. Ratunkiem było przeszczepienie rogówki od naturalnego dawcy. Pierwszy zabieg przeprowadzono na początku grudnia zeszłego roku, drugi w połowie stycznia.

Przeszczepienia rogówki u pacjentów pediatrycznych, którzy są obuocznie niewidzący to zabiegi wyjątkowo rzadkie.

- Rocznie dzieci z taką wadą powodującą obuoczne niewidzenie rodzi się jedno, dwoje w kraju - dodaje dr hab. n. med. Dariusz Dobrowolski. - Dlatego to tak wyjątkowy i trudny zabieg.

Dzięki temu zabiegowi udało się Antosiowi przywrócić wzrok.

Tworzą Europejskie Centrum Okulistyki w Katowicach

Lekarze z Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach, który już wkrótce stanie się Europejskim Centrum Okulistyki jako jedyni w kraju przeprowadzają takie zabiegi u dzieci.

- Jesteśmy w procesie tworzenia Europejskiego Centrum Okulistyki, co jest naturalną konsekwencją posiadanego potencjału kadrowego i sprzętowego - mówi Adam Trzebinczyk, dyrektor Okręgowego Szpitala Kolejowego. - Dzięki wsparciu Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego, ten potencjał możemy rozbudowywać i pomagać jeszcze większej ilości pacjentów.

Marszałek gratuluje lekarzom

- Ważna jest kadra, wysoko wykwalifikowane zespoły specjalistów, potrafiących ten sprzęt właściwie wykorzystać i dosłownie, dokonywać dzięki temu medycznych cudów. Gratuluję lekarzom tego sukcesu, zaś małemu Antosiowi życzę dużo zdrowia i dziś, kiedy właśnie dzięki naszym medykom w pełni odzyskał wzrok, to kolejnym, chyba jak najbardziej właściwym życzeniem będzie, by jego świat, który może wreszcie zobaczyć i nim się cieszyć, miał zawsze piękne kolory. Sukces tej operacji jest dla nas motywacją do dalszej pracy, wspierania naszych szpitali i zakupu kolejnych partii sprzętu. Tylko w ten sposób możemy pomóc kolejnym pacjentom, którzy chcą wyzdrowieć i wrócić do normalnego życia. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby tak się stało - mówi Jakby Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: wydawca@glos.com

Szpital Rehabilitacyjny w Miłowodach był miejscem, do którego zjeżdżali pacjenci z całego województwa. Po kilkunastu latach od jego zamknięcia wnętrza opuszczonego budynku mroziły krew w żyłach.  Wybite okna, potłuczone kafelki, porozrzucane dokumenty z danymi pacjentów. Taki widok zastaliśmy w środku. Poznajcie jego historię i zobaczcie zdjęcia --->Czytaj też: Tajemnice poznańskiej synagogi. Hitlerowcy zrobili z niej pływalnię, teraz popada w ruinę. Zobacz, jak wygląda w środku

Ten opuszczony szpital wciąż budzi grozę. Znany w całej Wiel...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia