Producent szczepionek przeciw Covid-19 zatrudnił agenta FBI. Śledził osoby krytykujące szczepienia

Damian Kelman
Opracowanie:
Wideo
od 16 lat
Amerykańskie media informują o niemałym skandalu, jakiego dopuścić miała się Moderna. Producent jednej ze szczepionek przeciwko Covid-19 dopuścił się zatrudnienia byłego agenta FBI. W jakim celu?

Były agent śledził krytyków szczepionek

Amerykańska firma farmaceutyczna Moderna w czasach pandemii koronawirusa zatrudniła byłego agpandemii koronawirusaenta FBI w celu śledzenia sławnych osób krytykujących szczepienia, m.in. Elona Muska, serbskiego tenisistę Novaka Dziokovicia czy aktora Russella Branda - podał dziennik "New York Post".

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Zatrudniona przez firmę osoba miała "śledzić nastroje antyszczepionkowe". Do objęcia tymi działaniami Dziokovicia doszło po tym, gdy serbska legenda tenisa nie została dopuszczona do udziału w turniejach US Open w 2021 i 2022 r. ze względu na odmowę przyjęcia szczepionki przeciwko Covid-19.

Zaraża szybko i jest zawsze krok przed człowiekiem. Tak działa koronawirus

Zaraża szybko i jest zawsze krok przed człowiekiem. Tak działa koronawirus

Koronawirus wciąż wymyka się spod kontroli. Naukowcy udowodnili, że śmiertelny wirus zmienił się pod wpływem naszych działań prewencyjnych. Nie chodzi jednak o szczepionki, tylko o izolację i kwaranta...

Anna Rokicka-Żuk
Anna Rokicka-Żuk

Elon Musk ryzykowny dla Moderny?

Elon Musk, dyrektor generalny firmy Tesla, został oznaczony przez Modernę jako osoba "wysokiego ryzyka" po tym, gdy zamieścił na swojej platformie społecznościowej X nagranie, w którym kwestionował, czy szczepionka przeciwko Covid-19 jest w "100 proc. skuteczna".

Russell Brand stał się przedmiotem wewnętrznego raportu Moderny, kiedy w jednym z popularnych podcastów przytoczono go jako przykład osoby "o przekonaniach antyszczepionkowych". W raporcie Moderny wspomniano o filmie przedstawiającym Branda krytykującego firmy farmaceutyczne za osiąganie "1000 dolarów zysku co sekundę" podczas pandemii - podał amerykański dziennik.

Zdaniem dziennikarzy dział "dezinformacji" Moderny znajduje się poza działem globalnego wywiadu firmy, na którego czele stoi Nikki Rutman, była analityk FBI, która przepracowała w tym biurze 20 lat. Według doniesień dziennika dział jest odpowiedzialny za monitorowanie wiadomości i serwisów internetowych pod kątem informacji na temat sceptycyzmu wobec szczepionek.

Kolejne szpitale wprowadzają ograniczenia. Liczba chorych na COVID-19 nadal niepokoi

Kolejne szpitale wprowadzają ograniczenia. Liczba chorych na COVID-19 nadal niepokoi

Zdaniem ekspertów liczba chorych na koronawirusa jest znacznie większa, niż wskazują na to oficjalne dane. Apelują o wprowadzenie maseczek i zasad sanitarnych w placówkach medycznych. Kolejne szpitale...

Monika Góralska
Monika Góralska

Źródło:

Polska Agencja Prasowa

Polecane oferty

* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia