Pomoc psychologiczna w związku z epidemią koronawirusa – wsparcie telefoniczne i online

Marianna Leśniewicz
W ramach akcji „Psychologowie dla społeczeństwa” można skorzystać z darmowej pomocy.
W ramach akcji „Psychologowie dla społeczeństwa” można skorzystać z darmowej pomocy. 123rf.com
Trudna dla całego świata sytuacja spowodowana pandemią koronawirusa nie pozostaje obojętna dla naszego zdrowia psychicznego. Strach wywołany możliwością zakażenia, lęk o przyszłość, możliwa utrata pracy, nadchodzący kryzys gospodarczy to tylko niektóre stresory, które dziś zakłócają nasz spokój. Wiele osób nie potrafi sobie samodzielnie poradzić z tym napięciem. Sprawdź, gdzie szukać pomocy psychologicznej bez potrzeby wychodzenia z domu.

Specjaliści ostrzegają, że wraz z epidemią koronawirusa, może powstać także epidemia… depresji. I to nie jest przesada. Dla wielu osób, szczególnie dla tych, którzy z dnia na dzień stracili źródło dochodu, a także pracowników ochrony zdrowia, organizacji i instytucji, mających na celu zapobieganie skutkom epidemii, okoliczności mogą być zbyt przytłaczające. Z inicjatywą darmowej pomocy wychodzą specjaliści z zakresu psychologii.

Pomoc psychologiczna online

W związku z apelem władz i lekarzy o pozostanie w domach, wielu psychoterapeutów i psychologów odwołało zaplanowane wizyty w gabinetach, jednocześnie umożliwiając konsultacje za pośrednictwem internetu bądź telefonicznie. Aby nie narażać siebie i innych warto jest decydować się na porady online, zamiast kontaktu osobistego, nawet jeśli taki jest możliwy.

W sieci dostępnych jest także wiele poradników na temat tego, jak radzić sobie ze stresem i trudną sytuacją podczas pandemii. Warto z nich korzystać.

Warto przeczytać:

Darmowe porady psychologiczne w związku z epidemią koronawirusa

W sieci ogłaszanych jest coraz więcej akcji organizowanych przez psychologów i psychoterapeutów, w ramach których bezpłatnie można otrzymać wsparcie zdalne. Pomoc kierowana jest w szczególności do:

  • członków personelu medycznego i innych służb zaangażowanych w działania związane z zapobieganiem i przeciwdziałaniem skutkom epidemii,
  • osób objętych kwarantanną,
  • osób, które w związku z epidemią koronawirusa straciły pracę,
  • osób, które są w kryzysie psychicznym,
  • osób, którym odmówiono innej formy pomocy ze względu na pandemię.

Akcja „Psychologowie dla społeczeństwa”

„Psychologowie dla społeczeństwa” to wspólna inicjatywa psychologów i psychoterapeutów, w ramach której oferowane jest bezpłatne wsparcie dla osób, które zmagają się z problemami psychicznymi podczas stanu zagrożenia epidemicznego. Pomocy udzielają wykwalifikowani specjaliści (poza wyżej wymienionymi, także: interwenci kryzysowi i psychotraumatolodzy), którzy na co dzień pracują zarówno w prywatnych gabinetach, jaki i szpitalach, przychodniach i poradniach.

Osoby zainteresowane mogą skorzystać z maksymalnie 3 sesji za pośrednictwem rozmowy telefonicznej lub wideorozmowy, trwających 50 minut. Akcja ma potrwać do końca marca tego roku, jednak termin ten może ulec zmianie.

Lista specjalistów wraz z danymi do kontaktu dostępna jest na stronie:
https://www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl/kontakt

Fundacja Vis Salutis uruchomiła z kolei psychologiczną pomoc telefoniczną: 888-960-980 (codziennie w godzinach 10:00-18:00 będzie dyżurował psycholog i psychoterapeuta).

Koronawirus. Co powinieneś wiedzieć o kwarantannie?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Fala upałów w Polsce. Będzie bardzo gorąco

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia