Będzie lek na chorobę Alzheimera i czerniaka? Naukowcy z Afryki twierdzą, że odkryli przełomowe leczenie. „Możliwości są nieograniczone”

Gabriela Fedyk
Opracowanie:
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Choroba Alzheimera i czerniak – te choroby wkrótce mogą być wyleczalne. Tak twierdzą naukowcy z Zimbabwe i RPA, którzy za pomocą systemu komputerowego Rutava odkryli związek chemiczny mogący pomóc w wyleczeniu tych chorób.

Spis treści

Lek na alzheimera i czerniaka w zasięgu ręki? Odkrycie afrykańskich naukowców

Naukowcy z Zimbabwe i RPA twierdzą, że odkryli lekarstwo na chorobę Alzheimera i opracowali przełomowe leczenie czerniaka. Głównym naukowcem projektu jest profesor Simon Mukwembi.

Rutava to „technologia cyfrowa oparta na sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym i formule matematycznej”.
Rutava to „technologia cyfrowa oparta na sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym i formule matematycznej”. freepik

Jak powiedział, jego zespół za pośrednictwem systemu komputerowego o nazwie Rutava odkrył związek chemiczny, który atakuje tylko złośliwe komórki rakowe, nie wpływając przy tym na zdrowe komórki w organizmie człowieka. Zdaniem naukowców daje to nadzieję na wyleczenie wszystkich nowotworów.

Badania zostały przeprowadzone przy wsparciu dwóch uczelni z RPA, Uniwersytetu Witwatersrand i Uniwersytetu w Johannesburgu.

Nie tylko rak i choroba Alzheimera. „Możliwości są nieograniczone”

Jak podkreślił prof. Mukwembi na konferencji prasowej w Harare, choć badania ograniczały się do leczenia czerniaka i choroby Alzheimera, to możliwości są nieograniczone.

– Dobrą rzeczą, jaką robi Rutava, jest to, że można ją skalibrować pod kątem innych chorób. Więc jeśli chodzi o raka, możemy rozszerzyć zakres badań, aby bez problemu rozwiązać wszystkie inne nowotwory, ponieważ teraz mamy innowacyjną technologię. Opracowaliśmy również, korzystając z Rutava, lekarstwo na chorobę Alzheimera – przekonywał.

Choroba Alzheimera to najczęstsza forma demencji. Na świecie choruje na nią ponad 55 milionów ludzi. Przewiduje się, że liczba ta będzie się niemal podwajać co 20 lat, dochodząc do 78 milionów w 2030 roku i 139 milionów w 2050 roku. Przewiduje się, że większość wzrostu nastąpi w krajach rozwijających się.

Czerniak, mimo że nie jest najbardziej złośliwym nowotworem, to szacuje się, że w 2022 roku na świecie zdiagnozowano 330 tys. przypadków, a prawie 60 tys. osób zmarło z powodu tej choroby.

Prof. Mukwembi, który jest przewodniczącym Instytutu Zdrowia Publicznego w Harare, powiedział, że Rutava to „technologia cyfrowa oparta na sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym i formule matematycznej”.

Naukowcy z Zimbabwe i RPA ogłosili, że odkryli lekarstwo na chorobę Alzheimera i opracowali przełomowe leczenie czerniaka

Polecjaka Google News - Strona Zdrowia

Źródło:

Polska Agencja Prasowa

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia