Tych leków nie powinniśmy stosować bezpośrednio przed i po szczepieniu na COVID-19! LISTA

Justyna Trawczyńska
Opracowanie:
Aspiryna- Nie należy rozpoczynać profilaktycznego przyjmowania kwasu acetylosalicylowego (popularnej aspiryny; leku przeciwpłytkowego) przed, w trakcie czy po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19 Oxford-AstraZeneca. Rozpoczęcie takiego leczenia bez wskazań, na własną rękę, może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu - tłumaczy specjalista.
Aspiryna- Nie należy rozpoczynać profilaktycznego przyjmowania kwasu acetylosalicylowego (popularnej aspiryny; leku przeciwpłytkowego) przed, w trakcie czy po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19 Oxford-AstraZeneca. Rozpoczęcie takiego leczenia bez wskazań, na własną rękę, może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu - tłumaczy specjalista. pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Z każdym dniem przybywa osób zaszczepionych na koronawirusa. Wciąż jeszcze duża grupa rodaków ma to przed sobą. Właśnie zmieniono harmonogram zapisów na szczepienia. Zobaczcie, jakich leków nie stosować bezpośrednio przed i po szczepieniu. Warto to wiedzieć.

Jak się przygotować do szczepienia przeciw COVID-19? Okazuje się, że wiele można zrobić, żeby mieć jak najmniej objawów poszczepiennych i zyskać największą odporność. Jest też szereg leków, których lepiej nie zażywać.

Na rynku dostępnych jest szereg leków bez recepty, które możemy przyjmować zgodnie z zaleceniami producenta nawet bez konsultacji z lekarzem. Są jednak sytuacje, w których lepiej unikać niektórych leków.

Szczepienie przeciw koronawirusowi rodzi wiele pytań i obaw. Wiele osób boi się skutków ubocznych szczepień na COVID-19.

Skutki uboczne są możliwe zawsze, niezależnie od tego, czy szczepimy się szczepionką Astra Zeneca, czy też dostaniemy szczepionkę Pfizer lub Moderna.

Tych leków nie powinniśmy stosować bezpośrednio przed i po szczepieniu na Covid-19

Sprawdźcie jakich leków lepiej nie zażywać przed szczepieniem i zaraz po nim. Szczegóły w galerii poniżej:

Po szczepieniu mogą wystąpić objawy?
Najczęściej obserwowanymi reakcjami po przyjęciu szczepionki są:

  • ból w miejscu iniekcji,
  • zmęczenie,
  • ból głowy,
  • bóle mięśni,
  • dreszcze,
  • lekka gorączka.
Po pierwsze trzeba będzie mieć odpowiedni wiek. To odpowiednio: - 55 lat w przypadku kobiet - 60 lat w przypadku mężczyzn.Drugi warunek to odpowiedni czas pracy i odprowadzania składek. Ma to być: - 35 lat w przypadku kobiet - 40 lat w przypadku mężczyzn.Jeśli zatem kobieta lub mężczyzna podjęli pracę w wieku przynajmniej 20 lat i mają obecnie 55 lub 60 lat, udowodnią odpowiedni okres odprowadzania składek i mają odłożony określony kapitał, to prawdopodobnie będą mogli skorzystać z emerytur stażowych.Co ważne, nie mają w tym przypadku liczyć się np. studia czy pomoc rodzicom w gospodarstwie rolnym. Obowiązywać ma tylko okres pracy. Po trzecie trzeba będzie mieć uzbierany odpowiedni kapitał, który pozwoli na wypłatę przynajmniej 120 proc. minimalnej emerytury. Dzisiaj to około 1500 zł brutto.Jak informuje Gazeta Wyborcza ma pojawić się propozycja kompromisowa pomiędzy rządem, a prezydentem. Pierwsza ze stron nie chce już bowiem obniżać wieku emerytalnego, a z kolei głowa państwa chce dotrzymać swojej obietnicy.Nowych informacji ws. emerytur stażowych pojawia się coraz więcej. Portal money.pl informuje, że Andrzej Duda "uzgodnił" wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych warunki przejścia na emeryturę stażową.

Będzie rewolucja w emeryturach. Jedna przewiduje zwolnienie ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia