Popularne żelki wycofane ze sklepów. Mogą w nich być cząstki metalu. Sprawdź, czy masz je w swoim domu

Gabriela Fedyk
Gabriela Fedyk
Lubiane żelki zostały wycofane ze sprzedaży ze względów bezpieczeństwa
Lubiane żelki zostały wycofane ze sprzedaży ze względów bezpieczeństwa freepik/zdjęcie ilustracyjne
Popularne żelki w kształcie misiów zostały wycofane ze sprzedaży. Producent podjął taką decyzję, ponieważ w niektórych opakowaniach produktu, pochodzącego z linii pakującej w Danii, wykryto zanieczyszczenie cząstkami metalu. Ostrzeżenie zostało skierowane na rynek niemiecki, gdzie również były dostępne te żelki. Pamiętajmy jednak, że słodycze z Niemiec można kupić także w Polsce. Dlatego warto sprawdzić, czy nie mamy tych żelków w swoich zapasach.

Spis treści

Popularne żelki wycofane ze sklepów w Niemczech. O jakie żelki chodzi?

9 maja 2023 roku została podjęta decyzja o wycofaniu niektórych opakowań (woreczków i okrągłych puszek) duńskiego produktu importowego HARIBO Matador Mix. Wynika to z faktu, że w niektórych opakowaniach wyprodukowanych na określonej linii pakującej w Danii wykryto zanieczyszczenie cząstkami metalu. Produkt był również dostępny w Niemczech. Dystrybutorem wycofanego produktu jest HARIBO Lakrids A/S 4640 Faxe, Dania.

Wycofane partie żelków HARIBO. Które produkty zostały wycofane? Numery partii

W informacji o wycofaniu produktu zamieszczonej na portalu produktwarnung.eu czytamy, że zdecydowanie odradza się spożywanie produktów, których dotyczy problem.

Warto podkreślić, że wycofanie dotyczy wyłącznie produktów wyprodukowanych w Danii, które są wyraźnie oznaczone na opakowaniach duńskim sloganem HARIBO „Luk op for noget godt... luk op for HARIBO!” z przodu torebki oraz na wieczku okrągłej puszki z angielskim sloganem HARIBO "Kids and grown-ups love it so, the happy world of Haribo!”.

Ostrzeżenie dotyczy następujących partii produktu:

  • HARIBO Matador Mix 375 g bag – numer partii L451-00223-3253902
  • HARIBO Matador Mix 375 g torebka – numer partii L451-01023-3253901
  • HARIBO Matador Mix 1000-g okrągła puszka – numer partii L451-00223-3252801
  • HARIBO Matador Mix 1000-g okrągła puszka – numer partii L451-02723-3252701

– Niemiecki produkt HARIBO Matador Dark Mix, który jest dostępny w Aldi, nie jest dotknięty tym problemem. Dotyczy to również wszystkich innych produktów HARIBO. Przyczyna znalezienia się ciał obcych w opakowaniach została jasno określona i podjęto już kroki wewnętrzne w celu uniknięcia takich sytuacji w przyszłości – czytamy w komunikacie prasowym.

Konsumenci, którzy kupili produkty objęte wycofanie, mogą je zwrócić w miejscach, gdzie je kupili. Otrzymają także zwrot pieniędzy. Wszystkie informacje są również dostępne na stronie internetowej HARIBO.

HARIBO – firma z tradycjami wyraża ubolewanie

– Wyrażamy ubolewanie z powodu niedogodności spowodowanych tym wycofaniem. W firmie HARIBO jakość i bezpieczeństwo żywności mają najwyższy priorytet. Dlatego ściśle współpracujemy z organami regulacyjnymi, aby w razie potrzeby podjąć natychmiastowe i odpowiednie działania rynkowe – tak brzmi oficjalne oświadczenie producenta.

HARIBO to firma z długą tradycją. Ich kolorowe słodycze są produkowane od ponad wieku. Firmę założył 13 grudnia 1920 roku w Bonn Hans Riegel senior. Dziś HARIBO jest liderem na światowym rynku w segmencie żelowych słodyczy. HARIBO to skrót od HAns RIegel BOnn. Stworzony przez Hansa Riegla w 1922 roku żelek w kształcie misia „Tanzbär” jest dziś kultową postacią HARIBO i znanym na całym świecie Złotym Misiem. Codziennie na całym świecie produkowanych się łącznie 160 milionów Złotych Misiów. Jak podkreślają ciągłe zarządzanie marką w warunkach najwyższej kontroli jakości oraz zaufanie konsumentów stanowią dużą część ich wieloletniego sukcesu. HARIBO zatrudnia na całym świecie ponad 7000 osób.

Polecjaka Google News - Strona Zdrowia

Zadbaj o optymalne trawienie

Dodaj firmę Autopromocja
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia