Choroby zakaźne u dzieci nie u wszystkich
Lepiej choroby wieku dziecięcego przechodzić, jak się jest młodym, czy nie ma to znaczenia? Okazuje się, że na tak postawione pytanie najłatwiej jest odpowiedzieć, że najlepiej chorować wtedy, kiedy jest na to czas. Nie wszystkie dzieci przechodzą jednak tak zwane choroby wieku dziecięcego. Okazuje się, że wirusy niektóre dzieci dotykają bardzo często, inne na choroby zakaźne nie chorują wcale. Nie znaczy to jednak, że wirus nie dopadnie ich, jak będą dorośli.
Polecamy
Powikłania po dziecięcych chorobach
Przykładowo, soby dorosłe, które w dzieciństwie nie chorowały na ospę lub różyczkę, mogą na taką chorobę zachorować w każdej chwili. Wtedy przebieg choroby może być poważniejszy, częściej także dochodzi do powikłań. Choroby wieku dziecięcego przebiegają u dorosłych nietypowo, są trudniejsze do rozpoznania i wyleczenia. I chociaż prawie każdemu wydaje się, że w dzieciństwie przechodził choroby zakaźne, wcale tak być nie musi być.
Ponad 90 procent osób dorosłych ma przeciwciała nabyte po przechorowaniu określonej wirusowej choroby zakaźnej. Niestety, u osób, które nie posiadają przeciwciał ochronnych, ryzyko zachorowania istnieje, niezależnie od wieku. Wtedy chorobę możemy przejść ciężej. Jakie choroby dziecięce są groźne dla osób dorosłych? Zobacz w naszej galerii.
Te dziecięce choroby zakaźne mogą przechodzić także dorośli!
Obejrzyj: Toruń. Most drogowy w nowej odsłonie