Spis treści
Nałęczów, Ciechocinek czy Krynica Zdrój to jedne z najpopularniejszych sanatoriów w Polsce. Swoje uzdrowiska ma również Dolny Śląsk. Oprócz zabiegów dostaniecie w nich piękne widoki i świeże powietrze gratis. Według danych GUS (2022 r.), w dolnośląskich uzdrowiskach leczyło się niemal 95 tysięcy kuracjuszy. Nasz region był trzecim w Polsce najchętniej wybieranym przez pacjentów, po zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim.
Sanatoria na Dolnym Śląsku - tu jest ich najwięcej
Dolny Śląsk może poszczycić się największą liczbą miejscowości uzdrowiskowych w całej Polsce – jest ich aż dziesięć. Z uroków uzdrowiskowych miejscowości i leczenia sanatoryjnego korzystają nie tylko Dolnoślązacy.
– Uzdrowiska są atutem naszego wyjątkowego regionu, a nowoczesna baza rehabilitacyjna gwarantuje kuracjuszom z całego kraju profesjonalne i skuteczne leczenie uzdrowiskowe na bardzo wysokim poziomie. Towarzyszy temu rozwinięta baza turystyczna, trasy rowerowe i piesze. Zachęcamy do odwiedzania naszych pięknych, dolnośląskich uzdrowisk – mówi Paweł Gancarz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.
Dolnośląskie uzdrowisko? Dobre na wszystko! – to hasło kampanii, która ma promować dolnośląskie sanatoria.
Urokliwe dolnośląskie sanatoria. Stawiają na nogi i zachwycają klimatem. Zobacz >>
Zabiegi oferowane w sanatoriach na Dolnym Śląsku
Podczas pobytu w dolnośląskim uzdrowisku, w zależności od profilu placówki i potrzeb konkretnego pacjenta, skorzystać można m.in.:
- z kąpieli leczniczych i ćwiczeń w basenach
- kuracji pitnych i inhalacji
- natrysków
- biczów szkockich, masaży wodnych
- krioterapii
- masażu leczniczego
- zawijań i okładów,
- ciepłolecznictwa, światłolecznictwa, elektroterapii
- ultradźwięków, magnetoterapii, laseroterapii
- gimnastyki indywidualnej i zbiorowej
Do sanatorium z NFZ
Żeby wyjechać do sanatorium i skorzystać z leczenia uzdrowiskowego potrzebne jest skierowanie.
– Skierowanie może wystawić każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego – czyli taki, który ma podpisaną umowę z NFZ. Najczęściej jest to lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Skierowanie zostanie przesłane przez lekarza do wojewódzkiego oddziału Funduszu drogą elektroniczną. Dzięki temu nie musisz pilnować terminów i przynosić papierowego druku skierowania do oddziału. Jeśli chcesz otrzymywać całą korespondencję dotyczącą skierowania i pobytu tradycyjną pocztą (listem poleconym), powiedz o tym lekarzowi. Cały czas masz również możliwość śledzenia tego co dzieje się ze skierowaniem w Internetowym Koncie Pacjenta. – wyjaśnia Anna Szewczuk-Łebska, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu.
Sanatoria na Dolnym Śląsku. Lista jest naprawdę długa. Sprawdź, gdzie można pojechać i jakie choroby leczyć.
Zobacz też: