Niezwykłe badanie we współpracy z NASA. Blisko 20 tys. euro za miesiąc robienia wszystkiego na leżąco

Damian Świderski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Niemieckie Centrum Lotnictwa i Kosmonautyki we współpracy z NASA ogłosiło ostatnio nabór to eksperymentu. Poszukiwane są osoby, które przez dwa miesiące będą mogły robić wszystko, lecz będą musiały zachować pozycję leżącą. Dotyczy to także mycia się czy przemieszczania.

Spis treści

Projekt we współpracy z NASA. Ludzie będą robili wszystko leżąc przez 2 miesiące
Projekt we współpracy z NASA. Ludzie będą robili wszystko leżąc przez 2 miesiące Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Co chcą sprawdzić w badaniu?

Niemieckie Centrum Lotnictwa i Kosmonautyki poszukuje 12 śmiałków, którzy wezmą udział w eksperymencie. Centrum we współpracy z NASA chce odtworzyć warunki, jakie mogą mieć astronauci, którzy długo przebywają w kosmosie. Według badań dłuższy pobyt w kosmosie wpływają źle na koordynację i motorykę, co może objawia się problemami z chodzeniem oraz bardzo częstymi zawrotami głowy. Śmiałkowie, którzy wezmą udział w badaniu, przez 60 dni będą jeść, myć się, rozmawiać i przemieszczać się, ale tylko w pozycji leżącej.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuji.pl!

Jak będzie wyglądało badanie?

Całe badanie potrwa tak naprawdę nie 60, a 88 dni. Wszystko dlatego, że 28 dodatkowych dni, jest przekazane na wcześniejsze przygotowanie czy dokładną obserwację przez wykwalifikowanych medyków. Łóżka, na których będą leżeć badani, będą pochylone o sześć stopni w dół. To oznacza to, że głowa będzie znajdować się niżej niż stopy. Uczestnicy będą podzieleni na cztery grupy po trzy osoby. Nie wszyscy będą leżeć w tej samej pozycji. Niektórzy uczestnicy mają mieć przywiązane nogi do desek i będą mieć wrażenie, że stoją, a inni będą leżeć na łóżkach grawitacyjnych, czyli będą mieć wrażenie, że latają. W badaniu mogą wziąć osoby w wieku 24-55 lat. Muszą mieć od 1,53 m do 1,9 m i być zdrowi, nie palić i znać dobrze język niemiecki. Chętni muszą złożyć wniosek online. Potem przejść kolejne etapy rekrutacji m.in. sesję informacyjną, ocenę psychologiczną, wywiad telefoniczny czy ocenę lekarską. Ci, którzy wytrwają, otrzymają aż 18 tys. euro.

Źródło: euronews.next

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia