Spis treści
Pospolite ruszenie. Wypełnij ankietę i weź udział w badaniu
Rak płuca to główna przyczyna zgonów spowodowanych przez nowotwór w Polsce. Co roku diagnozuje się około 23 tysięcy nowych przypadków. To, czy leczenie się powiedzie, w dużej mierze zależy od odpowiednio wczesnej diagnostyki. Niestety często trwa ona zbyt długo.
![Rak płuca to główna przyczyna zgonów spowodowanych przez nowotwór w Polsce.](https://d-pa.ppstatic.pl/frames/pa-def/c3/bf/il20240917_868348639_large.jpg)
Ankieta przygotowana na zlecenie stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny (PARS) jest skierowana do pacjentów, którzy chorują na raka płuca lub są w trakcie diagnozy. Pacjenci z różnych przyczyn mogą potrzebować wsparcia przy wypełnianiu ankiety. Dlatego tak ważną rolę w zbieraniu danych pełnią również ich bliscy oraz opiekunowie. Wyniki badania zostaną przedstawione podczas konferencji prasowej w listopadzie.
Doświadczenia pacjentów z całej Polski będą materiałem do analizy, której efekty zostaną przekazane osobom podejmującym kluczowe decyzje o dostępie do diagnostyki i leczenia raka płuca.
Zbieranie ankiet online oraz w wybranych szpitalach na terenie całej Polski trwa do 30 września 2024 r.
![Masz raka i nie wiesz, gdzie szukać pomocy? Centrum Kryzysowe to miejsce dla chorych](https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/33/ec/638747358d556_o_small.jpg)
Masz raka i nie wiesz, gdzie szukać pomocy? Centrum Kryzysowe to miejsce dla chorych
Masz niepokojące objawy, a może właśnie usłyszałeś diagnozę o raku? Nie wiesz, co robić dalej? Na stronie Centrum Kryzysowego znajdziesz pomoc i wiedzę na temat danego nowotworu, niezbędnych badań ora...
Gdzie szukać informacji na temat chorób nowotworowych?
Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny (PARS) zachęca pacjentów onkologicznych, osoby w trakcie diagnostyki oraz ich bliskich do wchodzenia na stronę internetową Centrum Kryzysowego. Można tam znaleźć ważne informacje dotyczące wielu chorób nowotworowych, w tym raka płuca. Osoby zainteresowane znajdą ścieżki leczenia, informacje o ośrodkach, w których warto podjąć leczenie, wypowiedzi uznanych specjalistów i ekspertów onkologów oraz odpowiedzi na wiele ciekawych i ważnych pytań.
Informacje, które są zamieszczane na stronie Centrum Kryzysowego, są rzetelne, wiarygodne, a także nieustająco rozwijane i aktualizowane. Co ważne, również osoby poszukujące wsparcia emocjonalnego i psychicznego także znajdą tutaj pomoc. Pod numerem 22 105 5530 działa infolinia, gdzie dyżurują osoby z przygotowaniem psychologicznym. Od 1 września 2024 r. na infolinii dyżuruje także osoba mówiąca w języku ukraińskim i rosyjskim.
Kampania realizowana jest dzięki współpracy Lung Ambition Alliance. Patronat medialny nad kampanią objęli portal zwrotnikraka.pl, naszemiasto.pl oraz stronazdrowia.pl.
![emisja bez ograniczeń wiekowych](https://s-nsk.ppstatic.pl/assets/nsk/v1.282.8/images/video_restrictions/0.webp)