Spis treści
Ostrzeżenie UOKiK: niebezpieczny produkt do komputera
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) otrzymał powiadomienie od sieci handlowej TEDi o potencjalnym zagrożeniu zdrowotnym związanym z użytkowaniem żelowych podkładek pod mysz do komputera. Wykryto w nich szkodliwe substancje.
Chodzi o żelowe podkładki pod mysz „Mauspad” wyprodukowane w Chinach, numer artykułu: 53224003981000000800. Produkt był dostępny w sprzedaży w sieci handlowej TEDi od 8 lipca 2023 roku do 27 maja 2024 roku. Oznacza to, że mogły zostać nabyte przez wiele osób.
Czytaj też: TEDi wycofał te piłki do masażu
Tego rodzaju podkładki pod myszkę cieszą się dużym wzięciem, ponieważ są wyposażone w żelową poduszkę, która podczas pracy przy komputerze znajduje się pod nadgarstkiem. W ten sposób chroni delikatne struktury przed uciskiem spowodowanym przez opieranie ręki o blat. Żelowe podkładki są zalecane m.in. w profilaktyce i leczeniu zespołu cieśni nadgarstka. Niestety, produktu z TEDi nie należy używać.
UOKiK wraz z siecią handlową TEDi podjęły kroki mające na celu poinformowanie konsumentów o potencjalnym zagrożeniu. Informacje na temat kampanii są dostępne w sklepach stacjonarnych TEDi oraz na stronie internetowej. Klienci, którzy zakupili wskazane żelowe podkładki pod mysz, mogą skorzystać z możliwości zwrotu lub wymiany produktu na inny w tej samej cenie 35 zł.
Dodatkowe informacje i szczegóły można uzyskać bezpośrednio w punktach sprzedaży lub poprzez kontakt z obsługą klienta TEDi. Adres firmy to: ul. 11 Listopada 11, 40-387 Katowice, e-mail: info@tedi.com.
Uwaga na chemikalia w ubraniach dla dzieci! Ma je co drugi produkt znanej firmy
Kilkaset razy przekroczona norma na ftalany i pięć razy więcej ołowiu, niż dozwolone – to tylko jedna, „rekordowa” para dziecięcych butów dla dzieci chińskiej firmy Shein. Niestety, toksyczne substan...
Niebezpieczne substancje w akcesoriach z TEDi
We wskazanych podkładkach pod mysz do komputera wykryto podwyższoną zawartość niebezpiecznych węglowodorów poliaromatycznych, co może stanowić poważne ryzyko dla zdrowia użytkowników.
Węglowodory poliaromatyczne, inaczej wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (WWA) są znanymi substancjami mogącymi wywołać negatywne skutki zdrowotne. Wiele z tych związków ma działanie kancerogenne. Ich obecność w produktach codziennego użytku jest niepokojąca i skłania do refleksji nad kontrolą jakości importowanych towarów.
Ten przypadek stanowi przypomnienie o znaczeniu monitorowania bezpieczeństwa produktów dostępnych na rynku. Konsumenci powinni być świadomi potencjalnych zagrożeń związanych z używanymi na co dzień przedmiotami i mieć możliwość łatwego dostępu do informacji o wszelkich nieprawidłowościach. Z kolei producenci i dystrybutorzy muszą ponosić odpowiedzialność za jakość oferowanych towarów, zwłaszcza gdy mogą one wpłynąć na zdrowie użytkowników.
Źródło: Żelowa podkładka pod mysz (TEDi) UOKiK
Źródło: