116 111 - telefon zaufania dla dzieci w całej Polsce będzie dostępny 24 godziny na dobę

Redakcja Strefy Edukacji
Opracowanie:
116 111 - to ogólnopolski, bezpłatny i anonimowy telefon zaufania przeznaczony dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu przez całą dobę.
116 111 - to ogólnopolski, bezpłatny i anonimowy telefon zaufania przeznaczony dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Getty Images
Telefon zaufania dla dzieci w całej Polsce będzie dostępny 24 godziny na dobę - zapowiedziała ministra zdrowia Izabela Leszczyna. Kierowany przez nią resort rozstrzygnął konkurs na operatora telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Potrzebujący pomoc uzyskają dzwoniąc na numer 116 111.

Ministra zdrowia Izabela Leszczyna, w piątkowym wydaniu Programu Pierwszym Polskiego Radia, ogłosiła zwycięzcę konkursu na operatora telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży.

„Wprowadziliśmy telefon zaufania, to znaczy: rozstrzygnięty konkurs, wybrany realizator. Telefon zaufania dla dzieci w całej Polsce będzie dostępny 24 godziny na dobę. Prawnik, psycholog, psychiatra - dostępny” - zapowiedziała Leszczyna.

Dzieci i młodzież potrzebujące pomocy będą mogły skorzystać z fachowego wsparcia, dzwoniąc na numer 116 111.

116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, działający w ramach Programu Pomocy Telefonicznej, to ogólnopolski, bezpłatny i anonimowy telefon zaufania przeznaczony dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu przez całą dobę, działający pod zharmonizowanym w Europie numerem 116111.

Telefon zaufania i poradnię internetową prowadzić będzie Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
W ramach centrum wsparcia FDDS zapewni:

  • całodobowy dyżur psychologa,
  • po 10 godzin w tygodniu dyżury prawnika, pedagoga oraz lekarza psychiatry dzieci i młodzieży.

W tym roku MZ przekaże na ten cel fundacji ponad 7,5 mln zł, a w 2025 r. 10 mln zł.

Do 29 marca 2024 r. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę prowadzi rekrutację i poszukuje młodszych konsultantów/młodszych konsultantek do 116 111 - telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży.

Źródło:

Polska Agencja Prasowa
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Edukacja

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia