Domowe sposoby na wszy. One wspierają walkę z pasożytami skórnymi. Jak pozbyć się wszawicy – choroby wywołującej silny świąd skóry

Agata Siemiaszko
Wszy to nie tylko dolegliwość, która dotyka dzieci, ale też dorosłych. Niezależnie od wieku zawsze pozostaje kłopot - jak się ich pozbyć? Poznaj domowe sposoby leczenia wszawicy, które wspomagają stosowanie specjalistycznych preparatów.
Wszy to nie tylko dolegliwość, która dotyka dzieci, ale też dorosłych. Niezależnie od wieku zawsze pozostaje kłopot - jak się ich pozbyć? Poznaj domowe sposoby leczenia wszawicy, które wspomagają stosowanie specjalistycznych preparatów. Mikhail Azarov/Getty Images
Wszawica to choroba zakaźna, która rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Najczęściej dotyczy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, jednak zdążają się również przypadki wszawicy u osób dorosłych, szczególnie tych niedbających o higienę osobistą. Aby pozbyć się wszy, należy zastosować specjalny preparat przeciwpasożytniczy. Warto również wypróbować domowe sposoby na wszy, które przyspieszą proces leczenia.

Spis treści

Domowe sposoby na wszy. Jak pozbyć się pasożytów skórnych?

Wszy należą do najczęstszych pasożytów skórnych, które atakują nie tylko dzieci, ale również osoby dorosłe. Wykrycie wszawicy jest dość łatwe, ponieważ owady te są na tyle duże, że wyraźnie je zobaczyć. Dodatkowo wszy żywią się krwią, a ich ugryzienie szybko wywołuje silny świąd skóry.

Jak wyleczyć wszawicę? Przede wszystkim konieczna jest wizyta u lekarza, który zaproponuje odpowiedni środek przeciwpasożytniczy. Dodatkowo warto wypróbować domowe sposoby, które zmniejszają pieczenie i świąd skóry, a także wzmacniają działanie preparatów farmaceutycznych.

Jak dochodzi do zarażenia wszami? Najczęstsze objawy wszawicy

Do zarażenia pasożytami skórnymi, w tym wszami, może dojść nie tylko przez bezpośredni kontakt z nosicielem, ale również przez kontakt z należącymi do niego przedmiotami, np. czapką, ręcznikiem, pościelą czy innymi przedmiotami codziennego użytku. Dodatkowo do zarażenia często dochodzi w dużych skupiskach ludzi, np. w autobusach, przedszkolach i szkołach.

Sprawdź też: Jak wybrać najlepszy preparat na wszy?

Wszy żyją około miesiąca, jednak poza skórą człowieka są w stanie przeżyć tylko 1-2 dni. Jednak jest to wystarczający czas, aby mogło dojść do zarażenia kolejnych osób. Jakie objawy mogą oznaczać wszawicę skóry głowy? Wśród głównych symptomów wymienia się:

  • silny świąd lub pieczenie skóry głowy,
  • nadmierne drapanie się,
  • widoczne wszy we włosach, szczególnie w okolicy potylicznej, ciemieniowej i za uszami,
  • widoczne gnidy we włosach, czyli białe grudki przypominające łupież,
  • drobne rany i strupy na skórze głowy,
  • reakcja alergiczna skóry, która objawia się przez zaczerwienienie, świąd lub wysypkę, nie tylko na skórze głowy.
Polecjaka Google News - Strona Zdrowia

Kosmetyki z apteki

Materiały promocyjne partnera
Dodaj firmę
Logo firmy Główny Inspektorat Sanitarny
Warszawa, Targowa 65
Autopromocja
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mylah Kehlani
★ I am receiving $88 every hour to work on-net. ( p61y) I’ve never believed like it can be achievable however YHUG one of my greatest pal got $27,000 just in three weeks just working on this website.

:) HERE══════►►► Ww­w.S­m­a­r­t­C­a­r­e­e­r­1.c­o­m
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia